Závody probíhají pod záštitou senátorky MUDr. Jitky Chalánkové

Velké poděkování vlastníkům lesa

Fotogalerie

Napsal Jiří Otrusina 7. září, 2021

Fotogalerie ze závodů Jiří Přikryl, Jan Honkyš SO (Kladky), Jan Honkyš NE (Valchov), Pavel Honkyš (vyhlášení SO - DH10-14).

GPS tracking

Napsal Jiří Otrusina 3. září, 2021

Sobota 4. 9. 2021 – Český pohár, žebříček A - klasická trať

odkazy budou funkční v sobotu 14:30
D21E / W21E
H21E / M21E

Neděle 5. 9. 2021 – Český pohár, žebříček A - krátká trať

odkazy budou funkční v neděli 11:40
D21E / W21E
H21E / M21E

Rozhovor 4

Napsal Dušan Vystavěl 1. září, 2021

Otázky pro stavitele krátké trati Jirku Otrusinu

Rozhovor 3

Napsal Jiří Otrusina 31. srpna, 2021

Otázky pro tvůrce map Zdeňka Janů ml. a Zdeňka Rajnoška ml.

Rozhovor 2

Napsal Jiří Otrusina 30. srpna, 2021

Otázky pro stavitele klasické trati Marcela Skřivanka

ANTI-COVIDOVÉ POKYNY

Napsal Dušan Vystavěl 28. srpna, 2021

Byly vydány Anti-Covidové pokyny.

Ukázky mapy

Napsal Jiří Otrusina 27. srpna, 2021

Nové mapy pro vás připravilo zkušené mapařské duo Zdeněk Rajnošek ml. a Zděněk Janů ml. Ukázky nové mapy.

Fotogalerie z terénu

Napsal Jiří Otrusina 25. srpna, 2021

Jak to vypadá v lese se může podívat ve fotogaleriích Kladky, Valchov.

Aktuální hygienicko - epidemiologická omezení

Napsal Dušan Vystavěl 17. srpna, 2021

1) Všichni účastníci hromadných akcí se také v průběhu podzimu budou muset prokazovat dokladem o bezinfekčnosti (potvrzení o ukončeném očkování/ negativní RT-PCR test max. 7 dní / negativní POC antigenní test max. 72 hodin/ doklad o prodělání nemoci max. 180 dní). Od konce července již není možné prokazovat se čestným prohlášením!

Veškeré doklady můžete mít vytištěné z portálu (https://ocko.uzis.cz) nebo použít aplikaci Tečka, kterou výrazně doporučujeme všem členům ČSOS. Aplikace po přihlášení automaticky stahuje platné certifikáty, umožňuje také stažení certifikátů dalších osob (rodiny, svěřenců, …). Na závodech pak pouze ukážete QR kód a pořadatel po naskenování reverzní aplikací čTečka přečte informaci o vaší bezinfekčnosti. Pokud ji jednou nainstalujete, nemusíte již před závody nic dalšího tisknout nebo archivovat, pouze online aktualizovat pro načtení nových certifikátů.

Podrobný návod naleznete zde: https://ockodoc.mzcr.cz/napoveda/tecka/cz

2) Omlouváme se, ale z důvodu očekávaného zpřísnění hygienicko-epidemiologických podmínek jsme nuceni zrušit následující kategorie veřejného závodu: P, HDR a DH10N.

3) Upozorňujeme na to, že nebudou umožněny žádné přihlášky na místě a vše, včetně plateb, je potřeba vyřešit dopředu online.

Plakát

Napsal Jiří Otrusina 5. srpna, 2021

Plakát k WRE, Manufaktura Český pohár, INOV-8 Žebříček A v orientačním běhu na klasické a krátké trati.

Trocha historie

Napsal Jiří Otrusina 27. července, 2021

V prostorech obou podzimních závodů ČP a ŽA se již v minulosti běželo. Kromě dostupných map je také velmi zajímavé nahlédnutí do výsledků. V roce 2018 se v Kladkách běželo MČR na klasické trati. V ženách byla nejrychlejší Denisa Kosová, druhá Aleksandra Hornik před Adélou Indrákovou. V mužích suveréně zvítězil Miloš Nykodým před Markem Minářem a Tomášem Kubelkou.
Na "Ledkové huťi" se běžela krátká trať ČP a ŽA v roce 2006. V ženské elitě tehdy těsně zvítězila Zdenka Stará před Martou Štěrbovou, třetí skočila Jana Panchártková. Mužkou elitu ovládl Michal Smola před Zdeňkem Rajnoškem a Janem Šidlou.

Závody v Malém Hradisku zrušeny

Napsal Jiří Otrusina 14. července, 2021

Z důvodu masivní kůrovcové kalamity a s tím souvisejícími lesními pracemi jsme od majitele lesa obdrželi zamítavé stanovisko ke konání závodů. Závody se přesouvají do jiných lokalit v našem regionu. Sobotní závod na klasické trati bude přesunut do prostoru Kladek (terén finále Mistrovství ČR na klasické trati 2018), opět s centrem pod sjezdovkou v obci Kladky. Nedělní krátká trať proběhne v prostoru "Ledková huť", (lesní prostor mezi Boskovicemi a Valchovem), centrem bude hřiště na okraji obce Valchov.

Rozhovor 1

Napsal Jiří Otrusina 21. ledna, 2021

Co mají společného aktuální královna českého LOBu a právník Českého olympijského výboru? Odpověď naleznete v následujícím velmi zajímavém rozhovoru.

Předchozí mapy a popis terénu

Napsal Jiří Otrusina 18. ledna, 2021

Prostor závodu byl již několikrát zmapován. Velmi malá část prostoru byla již zachycena na mapách z roku 1967 a 1969 v měřítku 1 : 25 000. O něco větší část prostoru je až na mnohem novější mapě Čertův hrad z roku 1992, kde proběhlo Mistrovství ČSFR. K předzávodní přípravě budou sloužit tedy spíše mapy Chmelík z roku 2008 (MČR štafet a družstev) a Zábrana z roku 2012 (MM na dlouhé trati).

Terén je rozdělen třemi údolími, místy značně kopcovitý se strmými svahy, převažuje mírně kopcovitý terén, les porostově velmi pestrý, převažuje buk, v okolí centra částečně i otevřený prostor, častý výskyt kamenných kupek a hrázek, místy kameny a skalky. V údolích kolem říček Hloučela, Okluka a Zábrana podmáčený a bažinatý les.

Vítejte

Napsal Jiří Otrusina 15. ledna, 2021

Vítejte na stránkách podzimního Světového žebříčku (WRE), Českého poháru a žebříčku A (4.-5. 9. 2021). Letošní dva závěrečné závody pro vás připravují pořadatelé z OOS SK Prostějov. Poběží se v rozsáhlém lesním komplexu Drahanské vrchoviny jehož součástí je přírodní rezervace Bučina u Suché louky. Prostor závodu je ohraničen obcemi Malé Hradisko, Okluky, Seč, Lipová, Buková a Protivanov. Centrum obou závodů bude louka u koupaliště na okraji obce Malé Hradisko. V nejbližší době bude stránka doplněna o základní informace o závodu.