ČSOS

Mapový trénink přihlášky


Štafety - JPV


Hanácká oblast


SMSOS

Facebook Instagram

Lucifer

OOS SK Prostějov

SK Prostějov

Geodetika

Olomoucký kraj
Finančně přispívá na celoroční sportovní činnost

Prostějov

TOPlist
Novinky:

31. 12. 14 - Výsledky a fotogalerie - Borise Vystavěla, Evy Honkyšové ze Silvestrovského běhu 2014. Zároveň prosíme závodníky kteří běželi se startovními čísly 143-Pavel Skopal, 157-Dominik Voráč, 158-Radek Štěpánek, aby je vrátili pořadatelům.

22. 12. 14 - Rozpis na tradiční Silvestrovský běh 2014, více informací zde.

11. 12. 14 - Úspěchy žáků v závěru podzimní sezóny.

I když náš oddíl skončil v soutěži Mistrovství Hanácké oblasti družstev žáků 2014 až na 10. místě, přesto jsme i v závěru podzimní sezóny zaznamenali několik úspěchů mezi našimi nejmenšími. Na snímcích z Hrabenova Klárka Hrubá a Honzík Štorek a na snímku z Ošíkova Sofinka Matečná - všichni se umístili na krásném 3. místě.

10. 12. 14 - Pořádání závodů na konci roku.

Náš oddíl uspořádal na závěr podzimní sezóny Poslední kufr a závod zimní ligy Mikulášský orienťák. Doufáme, že se závody všem líbily a že získáme do oddílu další děti, které si poprvé orientační běh úspěšně vyzkoušely. Fotografie rodiny Honkyšových z vyhlášení výsledků – Žďárná, Slatinice.

9. 12. 14 - Záznam z Mikulášského orienťáku ve Slatinicích můžete sledovat ve čtvrtek 18. 12. 2014 16:45 na ČT SPORT v pořadu Sport v regionech.

6. 12. 14 - Výsledky Mikulášského orienťáku ve Slatinicí.

3. 12. 14 - Startovky - (kategorie, kluby), pokyny, parametry na Mikulášský orienťák ve Slatinicí. Změna shromaždiště oproti rozpisu. Centrem závodu bude místní základní škola.

26. 11. 14 - Poděkování

23. 11. 14 - Byl vydán rozpis na tradiční Mikulášský závod (4. závod zimní ligy Hanácké oblasti).

4. 11. 14 - Schweizer Meisterschaft im Team-OL 2014

Tým JUNIOR O-SPORT ve složení Ondra Vystavěl, Otík Hirš a Pepa Kočí vybojoval švýcarský titul v prestižním závodě 3-člených týmů. Výsledky, Fotogalerie - Dušan Vystavěl, Jiří Čech

11. 10. 14 - Dorostenci SK Prostějov vyhráli Mistrovství ČR štafet.

Štafeta SK Prostějov ve složení Pepa Kočí-Otík Hirš-Ondra Vystavěl si ve Starém Plzenci doběhla pro zlato. Fotogalerie Dušana Vystavěla ze závodů.

8. 10. 14 - Sofinka opět na bedně!

Další závody oblastního žebříčku upořádali pořadatelé SK UP Olomouc v pěkném prostředí na hřišti v Daskabátu . Největší radost jsme měli z výsledků našich nejmladších děvčat v kategorii HD10N, kde devítiletá Sofinka Matečná obsadila 3. místo s minutovou ztrátou na vítěze a Klára Hrubá se umístila na pěkném 4. místě. Oběma děvčatům blahopřejeme!

Ostatní žáci a dorostenci také úspěšně absolvovali svou trať a i když někteří si hledání kontrol užili poněkud déle než jsme očekávali, do cíle doběhli všichni spokojeni, což je nejdůležitější.

Zvláštní pochvalu zaslouží Jareček Kalvoda za absolvování svého 1. závodu v kat. HDR, který se seznámil s orientačním během teprve před 14 dny a Pavel Honkyš za to, že se Jarkovi a jeho rodině na závodech ochotně věnoval . Výsledkem je to, že jsme pravděpodobně další rodinu získali pro tento krásný sport.

Za zmínku stojí ještě náš „oddílový přebor péčkařů“, kde v oblíbené kategorii P byl nejlepší z našeho oddílu Petr Štorek, který s orienťákem začal teprve vloni.

29. 9. 14 - Ondra bronzový na MČR na klasice.

19. 9. 14 - Velký úspěch Honzíka na Bunči. Na vítěze ztráta pouhých 19 sekund.


Sobotní závody Podzimního oblastního žebříčku Hanácké oblasti v pěkném prostředí Lesního penzionu Bunč kazilo jen počasí a rozbahněný terén. Přesto devítiletý Honzík Štorek v kategorii H10C mezi 18 závodníky po svém fantastickém výkonu stanul na stupních vítězů na 2. místě s nepatrnou ztrátou na vítěze. Honzíkovi velká pochvala!

O další úspěch se postarala Sofinka Matečná v kategorii D10N svým 3. místem. Další žáci David Štorek a Jirka Holusek zvládli svou trať také dobře. V kategorii HDR s doprovodem úspěšně běžel i začátečník Matyáš Matečný. Z dorostenců byl nejlepší Viktor Janečka svým 7. místem.

Mezi dospělými se nejlépe dařilo Ivaně Vavrečkové, která obsadila ve své kategorii 3. místo.

17. 9. 14 - Čekání na medaili z M CR skončilo po devíti letech

Štafetový úspěch dorostenců v premiérovém šampionátu sprintových štafet ve Smiřicích ukončil naše devítileté čekání na medaili z M ČR. Od úspěchů Lenky Zatloukalové v roce 2005 (krátká trať – stříbro a noční – bronz), přes několik „brambor“ (Čmelis – noční, štafeta dorostenců, Ondris – sprint) jsme se v neděli 14. 9. ve Smiřicích přece jen dočkali! Na prvním úseku Terka ze sebe vydala téměř vše a předávala s nevelkou ztrátou, na druhém úseku běžící Pepis předvedl jeden ze svých nejlepších životních výkonů vůbec a po polovině závodu jsme už byli v první šestce. Terka na třetím úseku naplno předvedla své sprinterské schopnosti a štafetu vytáhla už na medailovou pozici, Ondris na čtvrtém úseku sice vyrobil dokonce několik špatných voleb postupů, ale celkově to ustál a tím pádem byla medaile naše! Těsně za námi skončili naši kamarádi z Jihlavy a tak se již těšíme na další vyrovnaný souboj za tři týdny v Plzni a hlavně pak na společný atak na nejlepší pozice v zemi štafetám a týmům zaslíbené - ve Švýcarsku počátkem listopadu!!! Fotogalerie.
14. 9. 14 - Dorostenci vybojovali stříbro na MČR smíšených štafet.

10. 8. 14 - Společně s AMS 2014 probíhá i tréninkový kemp mládeže (9.-16.8.2014) „ORIENTEERING ACADEMY“ pod vedením mistra světa Tomáše Dlabaji. Výsledky - KO sprint, Cik - cak, Sprint relay test race, Fotogalerie.

5. 8. 14 - Sekce orientačního běhu ČSOS vydala Seznam štafet s právem startu na M ČR sprintových štafet 2014 . Právo startu v dorostencích mají 3 štafety JPV, tak pořádně trénujte dorostenci.

21. 7. 14 - Pořadatelé 19. AKADEMICKÉHO MISTROVSTVÍ SVĚTA v Olomouci si pro vás připravili překvapení. Můžete si zakoupit nádherný dres z kolekce WUOC 2014. Vybírat si můžete dokonce z 6 barevných variant za pouhých 550 Kč. Informace a objednávky zde.

14. 7. 14 - Pavel Dudík 4. na MS 2014 v Itálii


Vynikajícího úspěchu na Mistrovství světa v trail-O dosáhl závodník našeho klubu Pavel Dudík. Pavel se v disciplíně Pre-O umístil na krásném 4. místě. V letošním roce je to tedy už druhá "bramborová" medaile z vrcholné světové akce pro náš oddíl. Výsledky všech závodů trail-O na MS 2014.

4. 7. 14 - Úspěšní borci SK Prostějov Ondra Vystavěl a Jakub Chupek.


Článek trenéra Marka Cahla a fotogalerie Dušana Vystavěla z EYOC 2014.

27. 6. 14 - Druhým závodem na Mistrovství Evropy dorostu byl náročný kopcovatý long. Výborně zaběhl Jakub Chupek v dresu Slovenska a obsadil výborné 8. místo. Ondra Vystavěl doběhl na solidním 20. místě.

26. 6. 14 - Ondra 4. na Mistrovství Evropy
Dnes se v makedonské Strumici na Mistrovství Evropy dorostu běžel první závod ve sprintu. Naprosto famozní výsledek předvedl Ondra Vystavěl, který obsadil nádherné 4. místo v kategorii H16 v težké konkurenci cca. 100 běžců z celé Evropy. Na svého bronzového kamaráda z repre Vojtu Sýkoru ztratil pouze 9 sekund a na stříbrnou medaili ztrácel jen 13 sekund. Další člen našeho oddílu Jakub Chupek ve slovenské dresu obsadil 46. místo.

24. 6. 14 - Vojta Otruba po skvělých výkonech na MCŘ middle získal licenci A a je již rekordním 7. nositelem této licence v letošním sezoně v barvách SK Prostějov.

23. 6. 14 - Jakub Chupek a Ondra Vystavěl reprezentují Slovensko a Česko na ME dorostu v Makedonii.

23. 5. 14 - Žáci úspěšní ve Dzbelu!

V soutěži HO družstev žáků 2014 byl pro náš oddíl zatím nejúspěšnější závod 7. HŽJ – Konický kotár ve Dzbelu, kde naši žáci nasbírali 38 bodů.


V kategorii začátečníků HD10N zvítězila Sofinka Matečná (na snímku) , Klára Hrubá byla 7, v této kategorii se bohužel body nepřidělují.

Natálka Lugrová v D14 se svým 6 místem zasloužila o 18 bodů. Z chlapců byl nejúspěšnější Honzík Štorek, který svým krásným 5 místem v kategorii H10 vybojoval 10 bodů. David Štorek v H12 svým 7 místem získal 8 bodů, v H14 se umístil na 17 místě Jirka Holusek a na 19 místě Petr Dadák, oba získali 1 bod.

Ve stále oblíbenější kategoii P, kde se z našeho oddílu utkávají zkušení členové s rodiči začínajících žáků, zvítězil mezi 38 účastníky suverénně Milan Holusek a dokázal tak všem, že s orientačním během se dá začít v každém věku!

Závod se všem velice líbil – pořadatelům z Konice velká pochvala! Počasí se i přes nepříznivou předpověď umoudřilo a nekonec nepršelo – viz. foto Pavla Honkyše.

19. 5. 14 - Ondra zářil na "Áčkách"
O víkendu se konaly závody celostátního žebříčku A v Rokytné u Ralska. Ondra běžel velmi dobře a oba dva dny obsadil nádherné 3. místo. Velká gratulace.

9. 5. 14 - Fotogalerie Dušana Vystavěla z MČR ve sprintu ve Znojmě.

9. 5. 14 - Tiomila 2014 a soustředění ve Švédsku ve fotogalerii Dušana Vystavěla a našeho holandského kamaráda.

9. 5. 14 - MČR ve sprintu - ZnojmoDvě brambory, zisk NOVÉ LICENCE A a 3 x potvrzení licence A na přístí rok Při nádherném závodě M ČR ve sprintu, který proběhl v den státního svátku v historickém centru Znojma se našim závodníkům vesměs dařilo. Ondra vybojoval sice nevděčné, ale přesto ceněné 4. místo v kategorii H16, ve stejné kategorii ziskem 20. místa si nově vybojoval licenci A také Chupčo. Terka Soldy v kategorii D16 a hlavně pak Radim v kategorii H20 si 11. resp. 17. místem potvrdili licenci A pro příští sezónu ! Což je pro zmíněné naše dorostence a juniory jistě příjemná věc - hned na prvním závodě mít splněno Aby "bramborová polévka" byla dostatečně hustá podpořil Ondru i Luboš ziskem 4. místa v kategorii H50. Tak příště už snad už i ty medaile cinknou ....

3. 5. 14 - Czech Lions zářil na TIOMILE 2014
Junior O-sport 1 - 6.místo, Junior O-sport 2 - 28.místo, Junior O-sport 3 - 69.místo, výsledky

2. 5. 14 - Czech Lions připraveni na TIOMILU 2014Všechny tři teamy Junior O-sport 1,2,3 můžete sledovat online-live zde.

30. 4. 14 - NEUVĚŘITELNÉ - dorostenecké družstvo VEDE Českou ligu klubů !Pohled do celkového pořadí České ligy klubů, kde se počítají 2 lepší výsledky z dosavadních tří závodů je pro náš klub více než příjemný - dorostenecké družstvo se nachází na naprosto neuvěřitelném PRVNÍM místě, když vede o bod před Luhačovicemi a o 17 bodů před třetím Třincem. K výborným výkonům našich dorostenců přispěly nejen kvalitní tréninky na soustředěních krajského výběru žactva a SCM/SCD, ale jistě také nabyté zkušenosti na oblastních žebříčkových závodech štafet, které jsme v naší oblasti zavedli před 4 lety (a letos - bohužel - zrušili ....). Snad tyto úspěchy našich dorostenců povedou ke znovuobnovení krajských štafetových závodů ...

28. 4. 14 - Dorostenky SK Prostějov vyhrály závod Českého poháru.Štafeta dorostenek SK Prostějov (Terka Soldánová, Sabča Pilcová, Terka Janošíková) zvítězila v závodě Českého poháru štafet v Tršicích. Po třech závodech jsou na skvělém 2. místě v Českém poháru štafet a společně s dorostenci, kteří obsadili 5. místo vedou Českou ligu klubů.

13. 4. 14 - HISTORICKÝ ÚSPĚCH DOROSTENCŮ - vítězství v pohárovém závodě České ligy klubů!

Díky výbornému třetímu místu dorostenců, kteří běželi ve složení Chupčo - Otík - Ondris a naprosto úžasnému druhému místu štafety dorostenek Terka - Sabča - Verča naše dorostenecké družstvo získalo s náskokem 1 bodu před Luhačovicemi a 3 bodů před Třincem historické vítězství v jednom ze závodů České ligy klubů. Pochvalu zaslouží všichni členové obou štafet, ale zejména oba dva druhé úseky - tedy Sabča a Otík. Blahopřejeme a jen tak dál ...7. 4. 14 - Tratě na závodech v Jednově dne 5. 4. 2014 – 3. HŽJ nás sice překvapily svou náročností, přesto hodně našich členů nakonec stanulo na stupních vítězů. A ti, kterým se tentokrát příliš nedařilo, si alespoň užili pohodovou atmosféru dobře připraveného závodu – viz foto Evy Honkyšové.

5. 4. 14 - Schůzky žáků v klubovněNa schůzce žáků – začátečníků, kde se učíme mapovou teorii, jsme vyhodnotili výsledky Zimní ligy. Nejvíce bodů z našeho oddílu v žákovských kategoriích nasbíral osmiletý Honzík Štorek. I když by mohl vzhledem k věku závodit na „smajlíkových tratích“, úspěšně již zvládá závody v kategorii H 10. Honzíkovi blahopřejeme!

Také naši další nadějní závodníci David Štorek a Jirka Holusek se úspěšně na závodech Zimní ligy připravili na jarní sezónu. Fotografie ze schůzek začátečníků v klubovně.

2. 4. 14 - Veteráni konečně vystoupili ze stínu ZPV - vítězství ve Štramberku!VELKÁ GRATULACE veteránské štafetě, která dokázala velmi příjemně překvapit a zvítězit ( nicméně tím vzrostl závazek jet na podzim do Plzně !!! Rovněž tak gratulace VŠEM závodníkům OBOU dorosteneckých štafet - zejména pak Natce a Viktorovi, kteří se výborně začlenili do rýmu. A nemalá gratulace pak patří Peťovi a Oliverovi, kteří v pohodě zvládli každý dva úseky žákovské štafety

Fotogalerie Milan Janča, Milan Svěchota, Josef Zajíc, Andrzej Wysocki.

28. 3. 14 - Fotogalerie Dušana Vystavěla ze Dnů orientace v přírodě ve Štramberku.

25. 3. 14 - JARNÍ POHÁR - úspěch štafety dorostenek ! Na výborném 7.místě v nedělním závodě Českého poháru štafet ve Vysoké nad Labem skončila naše štafeta dorostenek, která běžela ve složení Terka Soldánová - Terka Janošíková - Sabča Pilcová. Naše štafeta se do první desítky pohárového závodu dostala po dlouhých 12 a půl letech - po dvojnásobném triumfu tehdejších dorostenek Lenky Zatloukalové, Veroniky Křístkové a Lenky Kotačkové na závodech u Jičína v roce 2001. Blahopřejeme ! Štafeta dorostenců Jakub Chupek - Ondra Vystavěl - Pepa Kočí ještě loňskou formu hledá a tak skončila na 15.místě. Nicméně i to znamenalo body do Českého poháru družstev. Společně obě štafety získaly 17 bodů, a tak po prvním kole této soutěže zaujímáme celkově 9. příčku.

25. 3. 14 - OMLUVA POŘADATELE PRVNÍHO KUFRU: Omlouváme se všem závodníkům, kteří na našem závodě běželi delší tratě (tj. nad 50 minut) za chybějící občerstvovací stanici. Prostě jsme si nikdo neuvědomili, že při změně charakteru tratě z krátké tratě na klasickou je potřeba myslet nejen na prodloužení délky a dlouhé postupy, ale i na dostatečné občerstvení, zvláště při tak teplém počasí jaké v sobotu na Běláku bylo. Ještě jednou se omlouváme a při příštím závodě si již dáme pozor. Děkujeme za pochopení.

22. 3. 14 - Výsledky, fotogalerie (Luboš Tomeček, Eva Honkyšová) Prvního kufru 2014 na Běleckém Mlýně.

21. 3. 14 - JSME PŘIPRAVENI NA SEZÓNU!


Dorostenecké družstvo SK Prostějov pro štafetové závody v sezóně 2014. Zleva: Verča Grycová, Terka Janošíková, Terka Soldánová, Terka Schenková, Sabča Pilcová, Pepa Kočí, Ondra Vystavěl, Pavel Honkyš, Vojta Otruba, Viktor Janečka, Honza Honkyš a Jakub Chupek (chybí Ota Hirš).

20. 3. 14 - Pokyny, Schéma centra závodu a startovky (kategorie a oddíly) na První kufr 2014 na Běleckém Mlýně.

20. 3. 14 - Ondra oceňen vedením města Prostějova.Za zisk medaile na Hrách 6. zimní olympiády dětí a mládeže ČR byl dnes Ondra oceňen vedením Statutárního města Prostějov.

15. 3. 14 - Úvodní soustředění dorostu a juniorů – 7.- 9. 3. 2014 SlatiniceV úvodu letošní letní sezóny jsme poprvé vyzkoušeli novinku – kondiční soustředění spojené s rehabilitačními prvky při pobytu v Lázních Slatinice. V pátek byla na programu ukázka kondičně-rehabilitačních cvičení v tělocvičně a návštěva bazénu. V sobotu dopoledne čekal na závodníky přeběh z Náměště na Hané (nebo Ludéřova) do Slatinic, nejlepších časů dosáhli Pepa a Ondra na delší trati, na kratší trati pak Terka Janošíková se Sabčou. Po obědě pak následovalo společné fotografování týmu v areálu lázní a na rozhledně na Velkém Kosíři. Odpolední fází pak byly dvoučlenné sprintové štafety – po velmi těsném souboji tří štafet pro sebe získala vítězství dvojice Sabča Pilcová a Pepa Kočí. Sobotní program pak završilo utkání v kuželkách v Přemyslovicích, kde se první hvězdou utkání stal Petr Dadák výkonem 31 sražených kuželek v pětihodové sérii. Nedělní program obsahoval opět mapový přeběh tentokráte z Čelechovic – nejvíce se dařilo Ondrovi a Terce Janošíkové. Až na Otíka Hirše se soustředění zúčastnili všichni členové družstva, včetně nových posil ze Slovenska – Terezky Schenkové a Jakuba Chupka, což bylo velmi pozitivní. Celé soustředění se tedy velmi vydařilo a už se těšíme na začátek sezóny!

Výsledky a fotogalerie Dušana Vystavěla z celého soustředění.

12. 3. 14 - Byly vydány plány středečních mapových tréninků a pátečních mapových tréninků na jaro 2014.

27. 2. 14 - Sabča a Ondra se vrátili z Estonska s nadšením k dalšímu tréninku.Po dlouhých mnoha a mnoha letech měl náš oddíl opět zastoupení v dorostenecké kategorii na mezinárodní scéně . Na lobáckém MEDu, které proběhlo v Estonské Polvě (závody se ale kvůli nedostatku sněhu jely ve 180 km vzdáleném Pannjarve) získala Sabča Pilcová 5. místo ve štafetě, v individuální soutěži pak měla nejlepší výsledek 30. místo na klasice. Ondra Vystavěl vybojoval 8. místo ve štafetě a jeho nejlepším individuálním výsledkem bylo 26. místo na krátké trati. Vzhledem k letošní – na sníh velmi skoupé – zimě a z toho vycházejících tréninkových možnosti (spíše nemožností) jsou tyto výsledky určitě uspokojivé. Nejdůležitější ale jsou získané zkušenosti z jejich první reprezentační akce a chuť na sobě pracovat a připravit se na příští MED, který proběhne v únoru 2015 v okolí norského Hamaru (krátkodobý cíl) a pak také na premiéru LOBu na 29. Zimní Univerziádě, která je na plánována do ruského Krajsnojarsku na rok 2019 (dlouhodobý cíl). Z ostatních našich závodníků se nejvíce dařilo kapitánu Petru Horvátovi, který ve všech individuelních závodech skončil do 20. místa hlavně pak výborným finišem přispěl ke nádhernému 5. místu ve štafetách. Poděkování za úspěšnou akci pak patří realizačnímu týmu ve složení Tereza Mudráková, Martin Tryzna a hlavní kouč Roman Horyna, který také vynaložil spoustu sil a energie na vlastní přípravu družstva před samotným šampionátem. Fotogalerie Dušana Vystavěla ze závodů.

26. 2. 14 - Byl vydán rozpis na První kufr 2014 na Běleckém Mlýně a také rozpis na Oblastního mistrovství ve sprintu a neoficiální mistrovství smíšených sprintových štafet ve Štramberku.

12. 2. 14 - MED 2014 Estonsko

Poprvé v historii našeho oddílu se na Mistrovství Evropy dorostu nominovali 2 závodníci SK Prostějov - Sabča Pilcová a Ondra Vystavěl. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

29. 1. 14 - Pavel Dudík nejlepším handicapovaným sportovcem Olomouckého kraje!Na včerejším slavnostním večeru v Moravském divadle v Olomouci byl závodník našeho oddílu Pavel Dudík vyhlášen nejlepším handicapovaným sportovcem Olomouckého kraje. Po vlastním triumfu a zisku stříbrné medaile z MS v disciplíně Trail-O ve finském Vuokatti tedy přišlo Pavlovo ocenění i v celokrajské anketě. Blahopřejeme!

27. 1. 14 - ZODM 2014Kompletní fotogalerie Dušana Vystavěla ze všech závodu, zahájení a vyhlášení ZODM 2014.

22. 1. 14 - ZODM 2014 - sprint

V Novém Městě na Moravě tento týden probíha Zimní olympiáda dětí a mládeže. Nově je do programu her zařazen i LOB. Včera se jel první závod ve sprintu. Olomoucký kraj získal zásluhou Terky Janošíkové a Ondry Vystavěla stříbrnou a bronzovou medaili. Fotografie Dušana Vystavěla ze závodu. Na stránkách Regionálního zpravodajství Prostějovska se objevil článek o Ondrově úspěchu.

1. 1. 14 - Tradiční Silvestrovský běh v prostějovských Kolářových sadech přilákal rekordních 141 závodníků a orienťáci byli vidět nejen jako pořadatelé, ale zaznamenali i sportovní úspěchy:

- nejpočetnější orienťácká ekipa dorazila z Plumlova a z "malých plumlováků" se nejvíce dařilo Katce Němečkové :-)

- Terce Janošíkové chyběl jen malinký kousek, aby si vyběhla prémii pro nejrrychlejší ženu :-)

- Pepa Kočí svedl velice vyrovnaný souboj s atletickým reprezentantem Česka a vícenásobným mistrem republiky Honzou Osolsoběm :-)

- Výsledky a fotografie ze závodu.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2013.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2012.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2011.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2010.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2009.