ČSOS

Mapový trénink přihlášky


Štafety - JPV


Hanácká oblast


SMSOS

Facebook Instagram

Lucifer

OOS SK Prostějov

SK Prostějov

Geodetika

Olomoucký kraj
Finančně přispívá na celoroční sportovní činnost

Prostějov

TOPlist

Novinky:

31. 12. 16 - Důležité informace na již naplánované oddílové akce v roce 2017 - JPV_zpravodaj, Přijetí u primátorky, Zahraniční zájezdy.

20. 12. 16 - PF 2017

.

2. 12. 16 - Rozpis na tradiční Silvestrovský běh 2016, více informací zde.

15. 11. 16 - Poslední kufr 2016

Posledního oblastního závodu jsme se zúčastnili v hojném počtu, většina z nás v maskách. Nejlepší umístění našich závodníků 3. místo - Radka Papoušková v D55 a Jan Honkyš v H18. Na fotce jsou děvčata Jana a Ivana v kostýmech čarodějnic.

7. 11. 16 - Schweizer Meisterschaft im Team 2016

Dorostenci ve složení Frodo, Chupčo, Ondris obsadili v těžké konkurenci pěkné 6. místo na Mistrovství Švýcarska týmů. Již popáté jsme se zúčastnili Mistrovství Švýcarska týmů, které tradičně probíhá vždy první neděli v listopadu. K Ondrisovi se tentokrát přidali dva nováčci Chupčo a Frodo. Jako obvykle jsme k samotnému závodu přidali i několik tréninků. Jeden z nich pro naši trojici (posílenou o Timo Sutera) tentokrát připravil ve svém tréninkovém lese Matthias Kyburz. Matthiasovi děkujeme nejen za trénink a mapy, ale také za cenné rady jak k závodu, tak i k trénování a závodění. Výsledky a fotogalerie.

29. 10. 16 - Výsledky a fotogalerie Jana Honkyše z Předposledního kufru 2016.

26. 10. 16 - Pokyny, parametry tratí a startovky (kategorie, oddíly) na Předposlední kufr 2016. Na Suchém panuje aktuálně krásné podzimní počasí. Přijeďte se proběhnout.

8. 10. 16 - Mistrovství ČR štafet a klubů

Dorostenky ve složení Sabina Pilcová, Mareike Seeger, Tereza Janošíkova zvítězili na MČR štafet. Štafeta dorostenců ve složení Josef Kočí, Ondřej Vystavěl, Fryderyk Pryjma vybojovala krásné 5. místo. V neděli pak družstvo dorostu obsadilo 4. místo.

3. 10. 16 - Mistrovství a Veteraniáda ČR na klasické trati

O víkendu proběhlo MČR na klasické trati, nejlepší výkon z našeho oodílu předvedli Chupčo s Ondrisem, kteří si doběhli pro 12. a 13. místo v A finále v kategorii H18.

10. 9. 16 - V sekci tréninky jsou rozpisy na středeční a páteční mapové tréninky.

9. 8. 16 - Oblastní žebříček štafet 2016

1. ZMB A, 2. TZL A, 3. JPV A (Otrusina, Perknovský, Vystavěl)

7. 9. 16 - Rozpis na Předposlední kufr 2016.

5. 9. 16 - NÁBOROVÁ AKCE - burza volného času


V úterý 6.9. a ve středu 7.9. probíhá v okolí Sportcentra DDM v Olympijské ulici - BURZA VOLNÉHO ČASU zaměřená na prezentaci volnočasových aktivit dětí a mládeže. Stejně jako loni bude do nabídky zařazen i orientační běh. Prezentaci našeho klubu se letos pokusíme zatraktivnit i soutěží O - labyrint, tak abychom se pokusili k orientačnímu běhu přivést nové zájemce. Zabežpečení celé akce je "jakž-takž" zajištěno (viz dále), nicméně pokud by někdo další mohl příjít pomoci - budeme velmi rádi (když tak se alespoň přijďte zúčastnit exhibice v době od 16 do 17 hodin).

úterý 6.9.
8:00 - 12:00 akce pro základní školy (O - labyrint, areál pevných kontrol, fotomapa Prostějova)
13:00 - 19:00 akce pro školní družiny, rodiče (O - labyrint, areál pevných kontrol, fotomapa Prostějova) + v době od 16:00 do 17:00 plánujeme "exhibici"- vyřazovací závod dvojic na O-labyrintu o ceny

středa 7.9.
8:00 - 12:00 akce pro střední školy (O - labyrint, areál pevných kontrol, fotomapa Prostějova, ....)

Plánované obsazení pořadatelů:
úterý: Vystavěl D., Otrusina J., Fajkus R., Vystavěl O., Otruba V., Kašpar P. + potřebujeme další dobrovolníky na vystřídání (zejména na odpoledne)
středa: Vystavěl D., Otrusina J., Fajkus R., Honkyš P., Honkyš J., Kočí J.

Případné dotazy: Dušan 602 730 417, Otri 777 275 634

16. 8. 16 - Česká Kanada 2016

David Štorek celkové 2. místo po 5 etapách v kategorii H14B.

15. 8. 16 - Veteránské mistrovství světa 2016 - Estonsko

Výsledky členů našeho oddílu ve finále longu:
Šola 71. místo M50-A
Čmelda 43. místo M50-B
Jitka F. 27. místo W45-B

Pro Šolu to byl snad nejhezčí a nejtěžší závod za poslední roky, okořeněný adrenalinem v močálech! Mapa z jeho finálového závodu v kategorii H50A.

9. 8. 16 - Areál pevných kontrol

Petr Dudík dokončil přípravy nového areálu pevných kontrol v lesoparku Hloučela. Nyní je každá kontrola vybavena QR kódem, pomocí něho si zaznamenáte sami průchod kontrolou a změříte čas. Postačí vám k tomu obyčejný smartphone nebo tablet. Přijďte si vyzkoušet orientační běh. Více informací přímo na stránce http://ob.skprostejov.cz/apk/

8. 8. 16 - Veteránské mistrovství světa 2016 - Estonsko

Výsledky členů našeho oddílu ve finále sprintu:
Šola 48. místo M50-A
Čmelda 46. místo M50-B
Jitka F. 28. místo W45-B

7. 8. 16 - Ungdoms TioMila a Rumcajsovy míle

Náš dorostenecký tým o víkendu bojoval na dvou frontách. A bojoval úspěšně ... :-)

Pepa a Ondra se výbornými výkony na 8. a 9. úseku mládežnické TioMily ve švédském Tibro zasloužili o nádherné 6.místo našeho spřáteleného klubu Tullinge SK. Oba dva spolehlivými výkony udrželi sedmá místa a připravili dobrou pozici k útoku na "velkou bednu" pro svého finišmana švédského juniorského reprezentanta Simona Imarka. Fotogalerie a výsledky.


Do pískovcových skal Českého ráje se vydala druhá skupina dorostenců a juniorů, která využila závodů Rumcajsovy míle ke kvalitnímu tréninku. Své první "medaile" v našem dresu vybojovaly Mareike a Isabel, které doprovodily na stupně vítěznou Terku Janošíkovou. Pro Sabču a TerkuS byl přechod z patnáctkových map na O-Ringenu na sedmapůlky hodně náročný a i proto se jim tentokrát výsledkově moc nedařilo. Chupčo a Radim obsadili shodně celkově 14.místa v H21A a H21B, kdy za zmínku stojí zejména Radimovo 4. a 1.místo v první a třetí etapě. Frodo po velice náročném týdenním tréninku nakonec v poslední etapě vynechal kontrolu a do celkové klasifikace se tedy nepočítal. I díky návštěvě hradu Valečov závody přispěly k posílení týmového ducha a motivaci k tréninku na podzimní část sezóny. Fotogalerie a výsledky.

20. 7. 16 - Grand Prix Silesia 2016

Závody Grand Prix Silesia 2016 se letos uskutečnily 14. – 17. 7. 2016 ve Velké Kraši u chatového tábora Habina. Z našeho oddílu skončili na stupních vítězů po náročných 6 etapách Radim Fajkus svým 1. místem v kategorii H21B a Mirek Chmelař svým 2. místem v kategorii H45B. Nutno pochválit i všechny další závodníky, protože absolvovat 6 závodů ve 4 dnech bylo opravdu náročné. Fotografie Honkyšových ze závodů, výletů do okolí a ze SILVA O´campu, kde někteří naši žáci a dorostenci pokračovali v dalším orientačním běhání na tomto známém soustředění.

10. 7. 16 - CSM 2016 - Suchý

Na začátku prázdnin 2. – 6. 7. 2016 uspořádal náš oddíl 4 denní závody Cena střední Moravy v centru obce Suchý s vloženým sprintem v Boskovicích. Počasí nám přálo, všichni pořadatelé se snažili, aby vše proběhlo v pořádku a tak doufáme, že závodníci odjížděli spokojení. Z našeho oddílu byli úspěšní ve sprintu v Boskovicích Jirka Holusek a Jan Honkyš - oba skončili ve své kategorii na 2. místě a Honza byl na stupních vítězů i po čtyřech etapách CSM - 3. místo v kat. H18B. Pochvalu si určitě zaslouží i naši žáci za své výkony i ti nejmladší, kteří přijeli se svými rodiči třeba jen na některou etapu si závody vyzkoušet. Fotogalerie Honkyšových a Dušana Vystavěla ze závodů

Poděkování za vstřícné jednání při uspořádání závodů patří zejména vlastníkům lesa – společnosti MP Lesy Benešov a MP holding Boskovice, ZD Skály Benešov, obcím Suchý a Velenov a majitelům zámku Boskovice. Dále pak České unii sportu za podporu naší akce a majitelům a všem zaměstnancům Penzionu u Petra dík za skvělé zázemí a spolupráci. Dále děkujeme těmto sponzorům, kteří reagovali na naši výzvu a přispěli věcnými cenami k ocenění nejlepších závodníků: Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje, fy FIN PUBLISHINK s. r. o. (zajistila Marta), Sladovny Soufflet ČR a Česká spořitelna (zajistili Jiří a Jitka Přikrylovi), ESO9 international a. s. (zajistil Mirek). Štorkovým dík za další nápady (CWG, trubičky).

2. 7. 16 - Medailové úspěchy ze štafet ME dorostu pro členy našeho štafetového týmu

Z historického obchodního města Jaroslawi v polské Haliči se nevrátí s prázdnou Terka Janošíková a Fryderyk Pryjma, kteří v dnešní závodě ME dorosteneckých štafet získali stříbrnou (Terka), resp. bronzovou (Frodo) medaili. Chupčo končil se slovenským týmem těsně pod stupni a zbyla na něho tedy jen nepopulární "brambora".

20. 6. 16 - Orientační večerV pátek 17. 6. 2016 se místo klasického tréninku konal „Orientační večer“ na chatě u Jitky v Mostkovicích. Po rozcvičení byl na programu závod v zahradním sprintu, kterého se mohl zúčastnit každý, výsledky jsme vyhlásili bez rozlišení kategorií. V mapové a vědomostní soutěži o našem oddíle zvítězilo družstvo označené jako „zelení“ ve složení David, Jirka, Sofie. David byl celkově nejlepší, získal 13 bodů z možných patnácti – viz výsledky. Malé děti mezitím soutěžily v dovednostní soutěži, kde byl nejlepší Filípek. Velký úspěch měla tombola pod vedením Marty. Dále bylo na programu opékání špekáčků a další sportovní soutěže o ceny. O krásné zakončení akce se postaralo hudební duo Martin a Peter. Poděkování patří Jitce za poskytnutí zázemí, Simoně za sladké překvapení, dalším maminkám za upečení dobrot, a všem ostatním, kteří se ochotně podíleli na zdárném průběhu této akce. Fotogalerie z této akce, kterou pořídili Honkyšovi.

6. 6. 16 - Na celostátních závodech minulý a předminulý víkend se nám dařilo se střídavými úspěchy. V dorosteneckých kategoriích se v Černé vodě podařilo proniknout do první desítky jen Ondrovi (8.místo H18A sobota) a Frodovi (8.místo H18A neděle) a tak jediným naším zástupcem, který si šel pro cenu byla Jitka Fajkusová v kategorii D45. Na pátečních dráhových nominačkách na MED obsadil Pepa časem 9:19 (se kterým úplně spokojený nebyl) 2.místo, naopak Ondra si 11.místem a časem 9:34 vylepšil svůj osobní rekord na této trati. Na sobotních štafetách v Senticích skončilo áčko dorostenců na pěkném 4.místě a béčko na slušném 21.místě. V odpoledním sprintu se nejvíce dařilo Ondrovi, který obsadil 5.místo, Pepovi který skončil na 10.místě a Pitrisovi, který v kategorii H18C skončil druhý.

1. 6. 16 - Výsledky orientačního běhu pro školy v Lutíně.

20. 5. 16 - World Orienteering Day 2016

Náš oddíl uspořádal úspěšně 3 akce v Prostějově a jednu v Kokorách v rámci světového dne s orientačním během. Dohromady se na těchto 4 akcích proběhlo s mapou 540 účastníků (většina dětí). Dopolední závod v Kolářových sadech podpořil svou účastí i bývalý tenista světového formátu Jiří Novák. Všem našim pořadatelům patří velké poděkování za uspořádání velmi prospěšné akce. Fotogalerie.

Prostějov - Kolářovy sady, Kokory, Prostějov - Smetanovy sady, Prostějov - Hloučela

18. 5. 16 - Tiomila 2016

Nějvětšího švédského štafetového závodu závodu se lotos účastnili tři členové našeho klubu. Šola jako šéf výpravy Junior O-sportu jehož štafety obsadily 47., 54. a 94.místo v mládežnické kategorii, dále Pepis s Ondrisem, kteří běželi hlavní mužský závod za svůj švédský klub Tullinge SK. Pepovi se tentokrát příliš nedařilo, na prvním úseku - který je jinak jeho doménou - udělal chybu hned na první kontrolu a hlavní pole mu uteklo hned ze začátku a doběhl v polovině třetí stovky startujících . Dařilo se naopak Ondrovi, který se vydal na legendární "langa nattu" tedy nejdelší (16,6 km vzdušnou čarou) a nefarstovaný úsek noční úsek, který zvládl v čase o několik sekund delším než dvě hodiny a obsadil na svém úseku 114.místo. "Udělal jsem sice jednu větší, asi 4 minutovou, chybu na postupu a několik menších v dohledávkách, ale jinak jsem velmi spokojený. Je to dobrý pocit mít před šestou hodinou ráno už zapsáno v tréninkovém deníku přes 20 kilometrů :-)"
Výsledky a mapa z dlouhé noci.

30. 4. 16 - VICEMISTŘI!

Po roční přestávce, kdy naše štafeta ve Valašském Meziříčí skončila těsně pod stupni vítězů, se naši dorostenci opět vrátili na stříbrnou příčku republikového šampionátu sprintových štafet. Na nádherném M ČR v Uherském Brodu naše štafeta Sabča Pilcová, Pepa Kočí, Terka Janošíková a Ondra Vystavěl se musela sklonit jen před štafetou OK99 Hradec Králové. Naše druhá štafeta Terka Soldánová, Kuba Chupek, Janča Křečková a Filip Hubáček skončila na solidním 23.místě, když na první dvacítku nám chybělo jen pár vteřin. Veteránská štafeta, která běžela ve složení Ivana Vavrečková, Luboš Jeřábek, Jitka Fajkusová a Karel Hodač skončila v nejobsazenější kategorii DH 180 na pěkném 9. místě. Sobotní závod ve sprintu, který proběhl přímo v samotném centru města přinesl našim barvám také jednu medaili - a to bronzovou, kterou získal Pepa Kočí v nejvyrovnější kategorii H18. Fotogalerie a výsledky - MČR sprint, MČR sprintové štafety


30. 4. 16 - Mistrovství Moravy štafet 2016

22. 4. 16 - Mistrovství Hanácké oblasti na klasické trati v Ochozu u Konice dne 16. 4. 2016 doprovázelo krásné počasí, takže závodníkům příliš nevadilo, že se několikrát na trati museli brodit přes potok. Žákovské tratě byly celkem náročné, takže naši nejmladší členové tentokrát příliš nebodovali. Pochvala patří Ondrovi Plachému za jeho 4. místo v kategorii DH10N. V dorosteneckých a juniorských kategoriích byla úspěšná Tereza Soldánová – 3. místo D18, Filip Hubáček – 2. místo H18 a Pavel Honkyš – 3. místo H20. Dále stanuli na stupních vítězů Radim Perknovský – 2. místo H21, Luboš Jeřábek – 2. místo H45 a Vladimír Soldán - 3. místo H45. Fotogalerie ze závodu, kterou pořídili Honkyšovi.

18. 4. 16článek o letošním úspěšném CEYOC 2016.

14. 4. 16 - Fotogalerie z WRE a CEYOC 2016

Sprint - Petr Kadeřávek
Middle - Jan Hálek, Milan Janča, Luboš Tomeček
Relay - Jan Hálek, Jan Čech, Honkyšovi

8. 4. 16 - Velikonoční soustředění společně s Tullinge SK

Fotogalerie - Tullinge SK, Dušan Vystavěl. Kdo by si chtěl procvičit švédštinu, tak tady je článek.

7. 4. 16 - Sestřih nejzajímavějších momentů ze závodu štafet Středoevropského poháru dorostu na Helfštýně bude promítán na programu ČT 4 Sport dnes, tj. ve čtvrtek 7.4.2016 ve 12.50 v pořadu Sport v regionech. Poté bude umístěn na ivysílání ČT4.

31. 3. 16 - Jarní kufr 2016 v Rybářích a na Helfštýně - pokyny middle, štafety startovky - kategorie, kluby

31. 3. 16 - Pokyny na páteční WRE - sprint v Hraních.

21. 3. 16 - Dorostenci ve složení (Pepa Kočí, Ondra Vystavěl, Frydeyk Pryjma) obsadili výborné 3. místo v 1. závodě Českého poháru štafet, dorostenky doběhly na pěkném 6. místě.

14. 3. 16 - Výsledky sobotního mapového tréninku v Bukové.

9. 3. 16 - V sobotu 12.3. mapový trénink v Bukové. Sraz na odbočce do lesa mezi Bukovou a Benešovem v 10.00 hodin. Je připravena delší trať - 9,7 km, 152m 17K a kratší trať - 3,6km 40m, 8K. Nezapomeňte s sebou čip.

3. 3. 16 - Rozpis na Jarní kufr 2016. Chtěli bychom upozornit na dřívější termín přihlášek (dva týdny dopředu místo standartního jednoho), protože víkend plus pondělí jsou velikonoční svátky a zejména u štafet se dá jen velice težko odhadnout počet závodníků. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši účast.

3. 3. 16 - Plán středečních mapových tréninků na jaro 2016.

29. 2. 16 - Mistrovství ČR na klasické trati LOB = 3 medaile v H20

Mistrovský závod na klasické trati se i přes nepřízeň počasí podařil uspořád ve Vysočina aréně v NMNM. Naši junioři si ze závodu udělali oddílový přebor SK Prostějov a odvezli si všechny tři medaile - 1. Ondris 2. Pitris 3. Filip.

22. 2. 16 - Pepa 9. na M ČR v atletice juniorů v hale

Pepa Kočí obsadil na trati 3000m 9. místo s časem 9:12.89 na M ČR v atletice juniorů a dorostu v hale (Praha) - výsledky.

8. 2. 16 - Pepa 4. na halovém MMaS

V sobotu 6.2. se konalo halové Mistrovství Moravy a Slezska. Pepa Kočí obsadil velice těsné 4. místo s časem 9:10.38 na trati 3000m - výsledky.

2. 2. 16 - LOB - MČR na krátké trati s ŽA - klasická trať

4 x 4 - není označení nového oddílového auta, ale výsledky našich juniorů Sabči a Ondry na víkendových LOBech, které proběhly v okolí biatlonového areálu Eduard v Krušných Horách. V sobotním M ČR na krátké trati to byly tedy 2 bramborové medaile, v neděli oba dva obsadili shodná místa v závodě Českého poháru na klasické (dle sněhových podmínek zkrácené) trati.

20. 1. 16 - Tréninkový kemp s Martinem Koukalem

Našim dorostencům, posílených o kamarádky ze Zábřehu a Olomouce, se opět naskytla vynikající příležitost jak vylepšit svou lyžařskou techniku. K dorostencům se tentokrát připojili i tři veteráni a společně absolvovali dvoudenní intenzivní kemp Martina Koukala.

11. 1. 16 - I. KOLO ČP V BIATLONU
Ondra obsadil v závodech českého poháru v biatlonu v Jablonci ve své kategorii dorostenců 21. a 22. místo.

10. 1. 16 - Zimní běh přes Kosíř
Pepis v 37. ročníku Zimního běhu přes Kosíř jasně zvítězil ve své kvalitně obsazené kategorii juniorů a v celkovém pořadí doběhl na 4. místě.

1. 1. 16 - Archiv novinek roku 2015.

1. 1. 15 - Archiv novinek roku 2014.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2013.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2012.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2011.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2010.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2009.