ČSOS

Mapový trénink přihlášky


Štafety - JPV


Hanácká oblast


SMSOS

Facebook Instagram

Lucifer

OOS SK Prostějov

SK Prostějov

Geodetika

Olomoucký kraj
Finančně přispívá na celoroční sportovní činnost

Prostějov

TOPlist

6. 1. 22 - Vzpomínka na Borise Vystavěla

Vzpomínka na Borise Vystavěla z dobových fotek Zdeňka Chmelaře.
31. 12. 21 - Smutná zpráva

Na dalších ročnících Silvestrovského běhu se již nebudeme setkávat s jeho zakladatelem

panem Borisem Vystavělem

který nás opustil poslední den loňského roku.

Dlouholetý sportovní funkcionář a organizátor, jeden ze zakladatelů orientačního běhu na Prostějovsku, patřil mezi hlavní postavy oddílu od jeho vzniku v roce 1976.

Děkujeme a vzpomínáme ...

20. 12. 21 - PF2022

15. 12. 21 - VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH SPORTOVCŮ 2021 OOS SK PROSTĚJOV

3. 12. 21 - Silvestrovský běh zrušen

Letošní ročník Silvestrovského běhu v Prostějově se kvůli stále se zpřísňujícím protiepidemickým opatřením neuskuteční. Prosím zachovejte nám přízeň a snad se sejdeme na Silvestra 2022. Za OOS SK Prostějov

Dušan Vystavěl

25. 11. 21 - OB opět ve Večerníku

minulý týden vyšel opět ve Večerníku celostránkový dvoj-článek o naší činosti. Pozdě, ale přece.

1. 11. 21 - Oddílové tréninky v zimním období (listopad - březen)

Úterý: běžecký trénink, sraz 16.30 na SK (dorost, dospělí)
Středa: teorie + posilovna, 16:00 - 18:00 na SK
Pátek: tělocvična (žáci)

1. 11. 21 - Žebříčky HO

Posledním závodem skončila letošní sezona (na jaře ovlivněná covidem). Nakonec se podařilo spočítat jarní i podzimní žebříček. Výsledky jsou v IS ORIS. Velmi pozitivní je, že řada našich mladých závodníků se umístila na předních místech a vyběhla si licenci B na příští rok. V podzimním žebříčku zvítězila Eliška Hýblová a Hanka Pinkavová.

Přehled závodníků s licencí B: Eliška Hýblová, Eliška a Hanka Pinkavová, Aneta Plachá, Jana a Ivana Přikrylová, Ondra Koutný a Plachý, David Štorek.

Přehled závodníků s licencí A: Honza Štorek

V týmových soutěžích HO zvítězil náš oddíl v kategorii DH16-21, žáci byli 6. a veteráni 4. Výsledky zde.

31. 10. 21 - OŽ Hlubočky

Letošní sezonu ukončil poslední oblastní žebříček, který uspořádal klub UOL v Hlubočkách. Pro vítězství s i doběhla opět Eliška H. (D12C) a překvapivě i Monika těsně (3 sekundy) před Ivkou K. (D45C). 3. místo obsadily i Eliška (D14C) a Hanka (D16C).

28. 10. 21 - OŽ Ospělov

Na sváteční den připravili pořadatelé z KON svůj tradiční kotár. Tentokrát na Ospělově ve velmi pěkném lese připravili klasické tratě. Výsledky našich závodníků: 1. místo Petra (D45C), Honza (H16C). 2. místo Ivka K. (D45C), Eliška H. (D12C). 3 místo Šola (H55C).

24. 10. 21 - OŽ Plumlov

Již po třetí jsme letos zavítali na Žralok v Plumlově. Po minulém týdnu, kdy jsem běhali v novém terénu nás čekal notoricky známý les. Nicméně lesy okolo Plumlova jsou pro OB jako zrozené a pořadatelé pod taktovkou neznámého pijana vymyslí vždy něco nového čím nás překvapí. Vítězsvtví vybojovala Eliška H. (D12C) a Ivka K. (D45C), na 2. místě se umístili Hanka P. (D16C), Honza (H16C) a Čmelda (H55C) a 3. místo Eliška P. (D14C) a Jitka F. (D45C).

17. 10. 21 - OŽ Bludov

Pořadatelé z KSU uspořádali velmi pěkný oblastní žebříček mezi Bludovem a Šumperkem v nám prakticky neznámém terénu. Nejvíce se dařilo starším a zkušenějším z nás. Pro 1. místo si doběhli Petra J. (D35C), Ivka K. (D45C), Otri (H21C) a pro 2. Čmelda (H55C)

14. 10. 21 - MHO v NOB 2021 - Vitčice


D16: 1. Hanka Pinkavová 2. Ivana Přikrylová 3. Jana Přikrylová

Ve středu 13. 10. 2021 uspořádala pětice pořadatelů (Jirka P., Dušan H., Peťa H., Roman P. a Otri) mapový trénink a poté Mistrovství Hanácké oblasti v nočním OB. Běhalo se v malém lesíku na okraji Vitčic. Noční OB si přijela vyzkoušet řada našich závodníků.

Výsledky a fotogalerie Jirky Přikryla a Romana Pinkavi.

11. 10. 21 - Mistrovství ČR štafet a družstev 2021


O víkendu proběly poslední velké závody letošní sezony - Mistrovství ČR štafet a klubů. Oba závody měly centrum na velké louce u obce Kobylá nad Vidnávkou. Běželo se ve středně členitém terénu, s hustou sítí cest nejrůznější kvality, kde bylo hodně vrstevnicových a kamenných detailů jak přirozených, tak po umělé těžbě. Porostově byl terén rozmanitý (listnatý, borovicový les), porostové detaily (zelené i žluté). Byly tam kameny, kupky, jámy, prohlubně, srázky, bažinky, meliorační rýhy. Častý byl bukový nálet, kapradí, borůvčí (v sobotu i ostružiny a kopřivy). Mapu na oba dny připravili nejlepší mapaři Zdeněk Lenhart a Evžen Cigoš.

Závody proběhly za krásného slunečného počasí na orientačně zajímavých tratích, které důkladně prověřily formu jednotlivých závodníků. Závody byly velmi dramatické a měly výbornou atmosféru. Nakonec se nám podařilo poskládat všechny přihlášené štafety a družstva.

Sobota MČR štafet:
D135 - 23. (Radka, Monika, Andrea), 27. (Martina V., Hanka, Martina B.)
H105 - 11. (Otri, Marcel, Vašek)
H135 - 30. (Karel, Pavel K., Honza Ch.)
H165 - 26. (Dušan H., Vojta, Čmelda)

Neděle MČR družstva:
DH225 - 9. (Otri, Andrea, Karel, Petra, Marcel), 36. (Vašek, Martina V., Monika, Martina B., Petr)
DH275 - 18. (Čmelda, Iva V., Vojta, Simona, Dušan H.)

3. 10. 21 - Pozvánka na MHO v NOB 2021

3. 10. 21 - Žebříček B-Morava

Žebříček B-Morava skončil o víkendu posledními dvěma závody v Brně - Bystrci. V sobotním závodě na klasické trati zaujal především výkon Honzíka Štorka, který v kategorii H16B obsadil 2. místo avšak jako první závodník s licencí B si zajistil velkou porci bodů do žebříčku B. Dařilo se i ostatním. V D14C byla 2. Vendula Balvanová a třetí místa obsadili Andrea D40B a David D20B. V odpoledním doprovodném programu v podobě kukuřičného labyrintu se podařilo Mirkovi Chmelařovi získat 3. místo. V nedělní krátké trati se podařilo Mirkovi Chmelařovi zvítězit v H55B, Vendula byla opět 2. v H14C, výbornou podzimní formu potvrdila 2. Andrea v D40B. Za zmínku stojí opět výborný výkon, který předvedl Honza Štorek v H16, kde obsadil 6. místo v dobré konkurenci jako třetí béčkař udržel nádherné 2. místo v žebříčku B a vyběhl si na příští rok licenci A. Celkově v žebříčku B zvítězila Andrea D40B, David 2. v H20, Monika 3. vD40B a Čmelda 3. v H55B.

29. 9. 21 - Mistrovství Jihomoravské oblasti na krátké trati a ve sprintu

Úterní svátek jsme místo pravidelného odpoledního tréninku zamířili na dva závody do Ivančic u Brna. Na dopolední krátké trati se nám příliš nedařilo, většina z nás dost chybovala v těžkém erozním terénu. V odpoledním "sídlištním" sprintu to bylo o poznání lepší a bylo to hodně vidět i na výsledcích. Nejvíce se dařilo třem ženám, které obsadily třetí místo ve svých kategoriích. Hanka Pinkavová v D 16, Anrea Plachá v D35 a Monika Poláčková v D45.

29. 9. 21 - 30 let od vítězství dorostenecké štafety

Ve středu 29. září uplyne přesně 30 let od historického triumfu prostějovské dorostenecké štafety v závodě Mistrovsví Československa. U Jičína, v lese Řáholci a s centrem v Ostružnu tehdy zvítězil tým ve složení Daniel Vláčil - Marek Otruba - Kamil Arnošt. Náš tým se od začátku pohyboval v čele závodu, ale o tom jakou hodnotu bude mít medaile, rozhodl až Kejmilův finiš ve kterém byl o 18 sekund rychlejší, než konkurent z Tempa Praha o minutu a dvacet sekund rychlejší než finišman Turnova Václav Zakouřil. K vítězství možná přispěla i změna pořadí jednotlivých úseků, pro kterou se rozhodli trenéři Petr Hynek a Dušan Vystavěl až těsně před závodem. Památná a nezapomenutelná byla také oslava titulu na nádraží v Pardubicích.

26. 9. 21 - Podzimní žně v PobučíV opravdové "žně" pro JPV se proměnil sobotní oblastní žebříček v Pobučí u Zábřehu. Historickým momentem se stalo ovládnutí kategorie D16. Naše dívky zde kompletně obsadily bednu ve složení 1. Hanka Pinkavová, 2. Ivana P., 3. Jana P. V hlavní kategorii H21 své soupeře deklasoval Radim Fajkus a stejně suverénně zvítězila i Eliška Hýblová v D12. Dařilo se i dalším. Andrea 3. v D35, Jitka F. 3. v D45, Honza 2. v H16. Výsledky.

20. 9. 21 - Mistrovství ČR na klasické trati 2021

V blízkosti Prahy se o víkendu běželo MČR na klasické trati. Terén i tratě byly velmi těžké. Náš oddíl měl v této královské disciplíně pouze dva zástupce. Honzovi Štorkovi se v kategorii H16 po výborně zaběhnuté kvalifikaci ve finále B již příliš nedařilo a obsadil 26. místo. Davidovi Štorkovi se v kategorii H20 naopak nepovedla kvalifikace. Ve finále B však podal velmi dobrý výkon, který by mu zajistil pěkné 11. místo. Bohužel však orazil špatnou 4. kontrolu a byl DISK.

18. 9. 21 - Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva 2021
Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva uspořádal oddíl PHK ve Vysoké nad Labem. Závod tentokát nebyl dohromady se závody pro dospělé a dorost. Veškerá pozornost byla soustředěna na žáky. Celý závod provázela výborná atmosféra. Náš oddíl reprezentovali v družstvech Hanácké oblasti po dlouhé době hned 3 závodníci. Eliška Hýblová ve velmi silném družstvu HAN1 běžela 4. úsek. Na trať vybíhala z prvního místa před skupinou pronásledovatelek. Z této skupiny Elišku předběhla jedna soupeřka, žádnou další již před sebe nepustila a předávala na 2.-3. místě. Eliška podala velmi slušný výkon ve kterém ukázala, že dovede zaběhnout mistrovský závod pod tlakem. Její družstvo nakonec skončilo na pěkném 5. místě a bylo vyhlášeno na velké bedně. Velmi důstojné výkony předvedli i Ondra Koutný za HAN2 (běžel 6. úsek) a Eliška Pinkavová za HAN3 (2.úsek). Výsledky a Kadeho fotogalerie.

15. 9. 21 - Festival orientačního běhu a biatlonu 2021

Ve Stražisku na koupališti proběhl Festival orientačního běhu a letního biatlonu. Výsledky, mezičasy, labyrint a fotogalerie Jirka Přikryl, Dušan Vystavěl.

8. 9. 21 - České akademické hry 2021


V Olomouci a Hlubočkách se konaly dva závody v rámci Českých akademických her 2021. Fotogalerie ze sprintu a krátké trati. V denním souhrnu i ve videu ze sprintu a krátké trati.

Z našeho oddílu se závodu zúčastnilo několik akademiků a závodu ve sprintu i řada našich závodníků. Nejvíce se dařilo Ondrisovi, který skončil dvakrát na 8. místě. V pondělním sprintu dosáhly pěkného výsledku sestry Hanka a Eliška Pinkavovy.

1. 9. 21 - Mapové tréninky podzim 2021

Plán mapových tréninků - oblastní středa a oddílový pátek

30. 8. 21 - Pozvánka na České akademické hry 2021

5. 8. 21 - Pozvánka na WRE, ČP, ŽA

3. 8. 21 - Výsledky oddílového atletického sedmiboje, který proběhl v úterý 3. 8. na atletickém ovále Reálného gymnázia v Prostějově.

28. 7. 21 - Festival orienťáku a biatlonuVyzkoušej si orienťák a biatlon! 15. září 2021, od 15 do 18 hodin, KOUPALIŠTĚ Stražisko. Připravena bude trasa orienťáku, střelba ze vzduchovky a také možnost zaplavat si v bazénu! Přihlášky možné na místě, veškeré vybavení (čipy na měření času, vzduchovka) bude zdarma zapůjčeno.

26. 7. 21 - Silva O´camp 2021

V neděli skončil již 23. Silva O´camp na Vidnavě. Zúčastnila se ho historicky nejpočetnější výprava z OOS SK Prostějov, 13 dětí a 10 vedoucích. Oficiální fotogalerie.

13. 6. 21 - Soustředění Doksy (Staré Splavy) 2021V termínu od 3. do 10. července proběhlo v terénech v okolí Máchova jezera oddílové soustředění jako náhrada za zrušené závody WOC Tour. Tréninky byly koncipovány tak aby bylo možné sledovat i závody WOC 2021. Bylo dostatek času i na výlety, rekreaci či turistiku a dokonce i na kulturu v podání koncertu rockové kapely Hlahol či Vláďi Hrona. Našich tréninků se zúčastnila i reprezentace ČR neslyšících a mistryně světa z roku 1991 Jana Bruková (Cieslarová), zcela náhodně na náš trénink přišel i fenomenální Sixten Sild.

Fotogalerie - Dušan Hýbl, Jirka Přikryl

Výsledky - Okruhy, Skalní "sprint", Dlouhé postupy, Middle, KT s hromadným startem

3. 7. 21 - WOC 2021 - Doksy

Začína Mistrovství světa v orientačním běhu 2021 v České republice - Doksy. Nejlepší o-běžci zamíří do naší země bojovat o světové tituly po čtvrté (1972 - Staré Splavy, 1991 - Mariánské Lázně, 2008 - Olomouc). Program začne v sobotu sprintem v Terezíně (kvalifikace a finále). V neděli v podvečer jsou v Doksech sprintové štafety a po jejich skončení proběhne slavnostní zahájení celého šampionátu. V úterý je kvalifikace a finále krátké tratě ve Smržovce, ve čtvrtek se bude v Heřmánkách bojovat o medaile ve štafetách a program ukončí v pátek opět v Heřmánkách závod na klasické trati.

Oficiální web WOC2021

OOS SK Prostějov má svého zástupce v mužích, v týmu Polska je nominovám velský sympaťák a náš velký kamarád Fryderyk Pryjma

1. 7. 21 - Trenérská výzva JPV

Pro zvýšení motivace všech účastníků z JPV na nadcházejícím soustředění v Doksech budou hodnoceny tyto tréninky a tratě.

1, neděle 4.7. okruhy - Cena Mirka Chmelaře: nejrychlejší žena a muž (JPV) mladší 16 let (včetně) na okruhu C (1,0km 4K) získá vstupenku do arény na večerní závod MS ve sprintových štafetách v Doksech.
2, pondělí 5.7. skalní sprint - Cena Petra Hynka Máchy: nejrychlejší žena a muž (JPV) na trati A, B, C, Z
3, úterý 6.7. dlouhé postupy - Perkyho volba: nejrychlejší žena a muž (JPV) na trati A, B (mimo nejrychlejších v 2,)
4, čtvrtek 8.7. výBorný middle: nejrychlejší žena a muž (JPV) na trati A, B, C, Z (mimo nejrychlejších v 2,3)
5, pátek 9.7. KT s hromadným startem - Final Show: nejrychlejší žena a muž (JPV) na trati A, B (mimo nejrychlejších v 2,3,4)
Aby všechny ceny v 2, 3, 4, 5, neposbírali stejní závodníci, platí pravidlo, že pokud již jednou někdo vyhraje cenu (nepočítá se 1,) a je nejrychleší i v dalším tréninku, získává automaticky cenu další v pořadí za ním.

27. 6. 21 - MČR veteránů

V Jeseníkách proběhla Veteraniáda ČR. Běžel se sprint, klasická a krátká trať. Všechny tři závody uspořádali pořadatelé z Klubu orientačního běhu Konice a SK OB Haná orienteering. O Veteraniádu byl poměrně velký zájem, startovalo téměř 500 závodníků. Nejvíce se nám dařilo na sprintu, odkud si někteří z nás dokonce odvezli "pivní" medile a oficiální diplom ČSOS. Řada našich veteránů předvedla pěkné výsledky i v lesních disciplínách.

Sprint:
2. místo Radim Perknovský (H35)
3. místo Petra Jarošová (D55), Jiří Otrusina (H35), Luboš Jeřábek (H60)
5. místo Ivana Kašparová (D50)

Long:
6. místo Petra Jarošová (D55)

Middle:
4. místo Petra Jarošová (D55)
5. místo Monika Poláčková (D45), Jiří Otrusina (H35), Vladimír Soldán (H55)

13. 6. 21 - MHO ve sprintu 2021

Následující den po našem pořádání se konalo na Plumlově Mistrovství oblasti ve sprintu. Stalo se již skoro tradicí posledních let, že na sprintech se nám daří nejvíce ze všech disciplín OB. Posuďte sami z fotogalerie kterou pořídili Pinkavovi.

12. 6. 21 - MHO na krátké trati 2021


foto: Martin Plachý

Konečně se našemu oddílu po dlouhé době zaviněné pandemií podařilo uspořádat oblastní žebříček a rovnou Mistrovství oblasti na krátké trati. Pořadatelé z našeho klubu i v malém počtu ukázali, že závody pořádat nezapomněli. Dařilo se i většině našich závodníků. Kterým nejvíce se můžete přesvědčit ve fotogalerii HR Jirky Přikryla a Romana Pinkavi nebo ve výsledcích v ORISu.

29. 5. 21 - Rozpis na Mistrovství Hanácké oblasti na krátké trati, 12. 6. 2021 (závod Hanáckého žebříčku „PRVNÍ“ KUFR).

21. 5. 21 - Repete U křížkuDnes proběhl opakovaný mapový trénink U křížku, po měsíci terén dost zarostl, což značně stížilo orientaci i běh. Díky všem za účast. Stavitel tratí navíc odmazal cesty a pěšiny aby trénující lépe četli vrstevnice.

Výsledky - po variantách, mezičasy, celkové (porovnání s předchozím tréninkem)

Fotogalerie - Eva Honkyšová, Dušan Vystavěl

5. 5. 21 - WOC tour 2021 - zrušeno

Bohužel, stalo se to, o čem se už zhruba dva měsíce mluvilo. Vícedenní doprovodné závody k Mistrovství světa v ČR 2021 byly 30.4. oficiálně zrušeny. Pořadatelé do poslední chvíle čekali, ale očekávaný zázrak nepřišel. Po 15.5. budou všem přihlášeným vráceny vklady za startovné a ostatní služby. V tomto termínu se tedy uskuteční oddílové soustředění, protože v Doksech máme již rezervované ubytování a zaplacenou 50% zálohu. Oblast Kokořínska v okolí Máchova jezera je kromě rekreace a turismu vyhlášená i vynikajícími terény pro OB. Je zde velké množství kvalitních a pěšky (či na kole) dostupných OB map. Již se připravují důležité informace o soustředění, které budou v nejbližší době zveřejněny. Zároveň budou všichni členové oddílu osloveni dotazníkem ohledně účasti na soustředění či vrácení startovného.

3. 5. 21 - Měřené tréninky v květnu

8.5. Hrabová (ASU) a 15.5. Plumlov (PLU), přihlášky a info v ORISu.

3. 5. 21 - Orienťák opět ve Večerníků

1. 5. 21 - Výsledky (mezičasy) a mapy ze sobotního mapového tréninku.

24. 4. 21 - Mapový trénink - Držovice

V pátek 23. 4. proběhl mapový trénink na zbrusu nové vyukové mapě Držovský háj. Fotogalerie - Pavel Honkyš, Eva Honkyšová a Výsledky.

15. 4. 21 - Areály pevných kontrol

5. 4. 21 - Velikonoční tréninky

Výsledky Velikonočních mapových tréninků Pruhy, KT, Shluky

28. 3. 21 - Výlet do Skalky spojený s tréninkem

Letos místo tradičních závodů "Velikonoce ve skalách" můžete navštívit Lázně Skalka. Teď na jaře je tam krásně - v lázeňském parku si můžete zacvičit na fitness strojích a potom se proběhnout po lese. Kontroly - dřevěné kolíky jsou stále na svých místech. Vytiskněte si mapu podle informací na našich stránkách z 9. 11. 2020, terén je sice zmapovaný již před několika lety, ale stále odpovídá současnému stavu. A taky si můžete dovézt domů léčivou vodu ze 4 pramenů, které jsou volně přístupné a jmenují se Jan, Svatopluk, Cyril a Metoděj, Julinka.

Na kontrolách jsou zatlučené dřevěné kolíky. Máte možnost si zaběhnout VPK (počet K záleží na vás) nebo jednu s tratí E - 5,3 km, A - 4,5 km, B - 2,3 km, Z - 1,6 km, kterou na připravených kontrolách postavil Peťa H. Dále je možnost si trénink zaběhnout jako VPK (1. a poslední K daná) VPK E, VPK A, VPK B, VPK Z.

27. 2. 21 - Mapový trénink - Zdětín

Další mapový trénink připravil opět Peťa Hynek ve spolupráci s Dušanem Hýblem, Jirkou Přikrylem a Karlem Kratochvílem. Na kontrolách jsou opět kolíky s čísly od našeho sponzora (GEODETIKA s.r.o.). Manuál k tréninku:

- důraz na řešení dlouhých postupů, které se běží souvisle středním až rychlým tempem (bez zastavování)
- v jednodušších částech realizovaného postupu (na cestě/louce)
- řešíme volbu dalšího dlouhého postupu, abychom na kontrole nestáli, ale plynule pokračovali dále
- běžíme na dotek, nikoli n a dohled
- pro zkušenější závodníky doporučuji E, A bez cest (BC) a DP (možno využít i na teoretické rozbory)
- kontroly (kromě několika) i postupy a tratě jsou jiné než na tréninku SCM
- tratě E, A, B, Z, dlouhé postupy, všechny kontroly
- tratě bez cest E bez cest, A bez cest

27. 2. 21 - Ondra Vystavěl v Prostějovském Večerníku

V Prostějovském Večerníku vyšel zajímavý článek s Ondrou Vystavělem.

25. 2. 21 - První kufr přesunut na 8.5.2021

Bohužel aktuální situace nedovoluje připravit závod První kufr 2021 v původním termínu 27.3., závod se tak přesouvá na 8.5.

21. 2. 21 - Mapové tréninky - víkend 27.-28.2.

Náhradní řešení za zrušené víkendové TSM, SCM, SCD soustředění ve Vracově už má jasnou podobu. Informace o trénincích a přihláškách na stránkách STE.

2. 2. 21 - Mapový trénink - Čechy pod Kosířem

Další mapový trénink připravil opět Peťa Hynek ve spolupráci s Dušanem Hýblem a Jirkou Přikrylem. Na kontrolách jsou opět kolíky s čísly od našeho sponzora (GEODETIKA s.r.o.). Manuál k tréninku:

- parkování nejlépe v ČpK u hřbitova, cíl tamtéž neznačen, mapa aktualizovaná
- kontroly klasické geodetické kolíky (díky Jirkovi O. a D. Vystavělovi), budou tam do samorozpadnutí
- trénink je zaměřen na rychlost a přesnou mapu v traversu, takže S1 - S2 po řádném rozcvičení naplno (součást trati/tréninku)
- optimálně změřit a porovnat si čas ( měří si každý sám) a plynule v tempu přejít do tratě, končící v cíli, přesně v tempu mapovat a běžet vše rovně (azimut), trénovat běh v traversu, pozor na kotníky a pády.
- E a A jsou i ve variantách bez cest, vhodné pro všechny (doporučil bych povinně), kteří to s mapovým tréninkem myslí vážně, tož si to užijte, dodržujte při tréninku nařízení vlády.
- tratě E, A, B, Z, všechny kontroly
- tratě bez cest E bez cest, A bez cest

1. 2. 21 - MČR, AMČR LOB a nominační závod na MS

O víkendu 30.- 31.ledna se v okolí Rýmařova uskutečnily asi jediné LOBy letošní zimy, které byly kvalifikací na Mistrovství světa (díky tomu získaly výjimku Ministerstva zdravotnictví a NSA), Mistrovstvím ČR a zároveň Akademickým M ČR. Jediný náš závodník Ondra Vystavěl získal v hlavní kategorii mužů 10. a 8. místo (mezi akademiky byl 7. a 6.) a i z výsledků je patrné, že se mu více podařila nedělní klasika, která proběhla za ideálních podmínek (azuro, mínus 5 stupňů a bezvětří).

Mapy H21 sobota, neděle

26. 1. 21 - Zpravodaj 1/2021 vydaný radou oddílu OOS SK Prostějov. Najdete v něm například důležité informace ohledně příspěvků na rok 2021, pořádání a také možnosti objednat si oddílové oblečení za zvýhodněnou cenu.

24. 1. 21 - Mapový trénink - Lhota pod Kosířem

Další mapový trénink připravil opět Peťa Hynek ve spolupráci s Dušanem Hýblem a Jirkou Přikrylem. Na kontrolách jsou opět kolíky s čísly od našeho sponzora (GEODETIKA s.r.o.). Mmanuál k tréninku:

- cíl neznačen, start = malý starý lampionek s číslem 136 a trojúhelníkem startu ( na cestě - může být ukraden i záhy - nicméně start je jasný )
- tratě klasické pro jednotlivce Z - 1,8 km, B bez cest - 4,7 km, A bez cest - 7,0 km
- všechny kontroly
- tratě Z/L, Z/S, B/L, B/S, A/L, A/S
- tandemy (nebo sudá lichá) - běží dvojice, každý vede na svou první... až K, druhý sleduje mapu a vede na svou první .... K (Staroušova metoda) ze soustředění, je třeba si pro dvojici vytisknou obě mapy (L/S), dvojice nejlépe běžecky i mapově vyrovnané, pokud nenastane krize
- neukazovat si mapu, neradit se, stále běžet, kontroly se dotknout a vedení přejímá kolega (vyhodnocení kde co bylo až v cíli), běh plynulý, tempo klidně střední (pokud mapově stíháme)

- kontroly jsou jednoduché, příjemné zážitky, mějte se, Hynek, Jirka, Dušan.
- parkování ve Lhotě pod Kosířem u hospody/hřiště1. 1. 21 - Archiv novinek roku 2020.

1. 1. 20 - Archiv novinek roku 2019.

1. 1. 19 - Archiv novinek roku 2018.

1. 1. 18 - Archiv novinek roku 2017.

1. 1. 17 - Archiv novinek roku 2016.

1. 1. 16 - Archiv novinek roku 2015.

1. 1. 15 - Archiv novinek roku 2014.

1. 1. 14 - Archiv novinek roku 2013.

1. 1. 13 - Archiv novinek roku 2012.

1. 1. 12 - Archiv novinek roku 2011.

1. 1. 11 - Archiv novinek roku 2010.

1. 1. 10 - Archiv novinek roku 2009.