ČSOS

Mapový trénink přihlášky


Štafety - JPV


Hanácká oblast


SMSOS

Facebook Instagram

Lucifer

OOS SK Prostějov

SK Prostějov

Geodetika

Olomoucký kraj
Finančně přispívá na celoroční sportovní činnost

Prostějov

TOPlist
Novinky:

19. 12. 12 - 34. ročník tradičního městského závodu v Benátkách v roce 2013 NEBUDE :-(

Tato špatná zpráva pro příznivce tohoto jedinečného závodu je uvedena na oficiálních stránkách závodu http://orivenezia.it. Na základě incidentů v letošním roce se takto rozhodli pořadatelé a to hlavně z toho důvodu, že do Benátek je plánován finálový závod ve sprintu Mistrovství světa v roce 2014.

14. 12. 12 - Rozpis na Silvestrovský běh 2012 v Prostějově. Mapa závodu s okruhy a informace o závodě jsou zde.

3. 12. 12 - Ve čtvrtek 6. 12. 2012 se v Alojzově uskuteční letošní 1. noční trénink. 16:30 intervalový start, 17:00 hromadný (jak kdo bude chtít). Přihlášky na mail Otriho do středy 5. 12. 2012 16:00. Přihlášení:

3,5 km
Míša Bořánek
Ondra Lichý (bez cest)
Petra Ševčíková
Marek Jarnot
Pavel Martínek

6,3 km
Peca
Krišpína
Robert Binar
Víčko (bez cest)
Vašík Král (bez cest)
Otri (bez cest)

26. 11. 12 - Rozpis na Mikulášský orienťák (4. závod zimní ligy) ve Lhotě pod Kosířem.

12. 11. 12 - Benátky 2013 – FRAŠKA !

33. ročník městského závodu v Benátkách se vůbec nevyvedl a velká spousta závodníků odjížděla v neděli večer pořádně rozčarována. Hlavním faktorem bylo počasí, které bylo letos opravdu extrémně špatné. Kombinace deště, velkého přílivu a teplého jižního větru způsobila, že valná většina Benátek byla v době plánovaného startu po vodou. Pořadatelé se snažili reagovat tím, že start postupně posouvali z 9:00 až na 10:30. Nicméně voda neustupovala tak rychle jak se očekávalo, takže ulice zůstávaly zatopené. Protože pro většinu účastníků bylo již problémem přebrodit se na shromaždiště a zcela jistě by na svůj startovní čas nepřišli, pořadatelé rozhodli o tom, že bude volný čas startu se startem na krabičku a tím, že čas startu si může každý vybrat od 10:30 do 13:30 hodin.

Bohužel, ale ve městě ještě stále zůstávala voda a někteří závodníci nerespektovali to, že při velké vodě mají zpomalit (což se ani moc nedalo, přece každý závodí) a proto došlo k mnoha drobným a jedné velké potyčce, kterou řešila policie. Na základě tohoto incidentu policie rozhodla zhruba po 12 hodině o zastavení startu. Řádově 500 až 600 závodníků (včetně Daniela Hubmanna, vítězů předchozích ročníků Alessia Tennaniho, Marianá Dávidika a dále pak například našich favoritů Štěpána Kodedy a Radka Nožky a také “otce” myšlenky závodu v Benátkách Peo Bengsonna) tedy pořadatelé zabránili odstartovat.

Závodníci se tedy volnou chůzí přesunuli ze startu na shromaždiště, kde pořadatelé začali vydávat mapy a kdo chtěl – mohl se proběhnout, kdo chtěl vrátit zpět vklad - dostal peníze. Až potud to bylo vcelku pochopitelné – přírodě a vlivu počasí neporučíme. Co však bylo naprosto nepochopitelné, že pořadatelé začali připravovat vyhlašování výsledů! A skutečně podle plánu v 15:15 začali vyhlašovat výsledky těch, kteří doběhli. To, že závod byl absolutně neregulérní (závodníci mohli vyběhnout na stejnou trať třeba 1 sekundu po sobě a tudíž spolupracovat) je moc netížilo. Oni měli připravené ceny a potřebovali je předat …Na druhou stranu je ovšem nutno objektivně podotknout to,že ocenění závodníci si medaile zasloužili za odvahu, se kterou šli čelit vodě. Nicméně bez majitelů zůstaly poháry pro nejlepší tři týmy – vedoucí tří „vítězných“ týmů (Haná Orienteering, SimOlFan a Junior O – Sport) zcela jednoznačně a svorně odmítli tyto poháry převzít na protest proti vyhlašování neúplného závodu. Na jednu stranu je člověku pořadatelů líto, že se proti nim příroda tak spikla, na druhou stranu jejich ignorantství a neochota najít spravedlivější řešení je zarážející. Takže i takové můžou být „Benátky“.

Fotogalerie - Jarda Kašpar, Iva Smékalová a Dušan Vystavěl

Výsledky - Adriatic Meeting 2012 (Lignano, Palmanova)

7. 11. 12 - Startovní listiny na Adriatic Meeting Day 1 – Lignano, Day 2 – Palmanova a na Meeting Orientamento Venezia.

Vzhledem k tomu, že italská strana nám v krátké době již podruhé změnila hotel a zejména otázka stravování je v této chvíli docela otevřená nespoléhejte na to, že všechna jídla budou včas zajištěna. (zejmena oběd dostatečně před závodem).

Samostatně cestující děti a mládež do 18 let upozorňujeme na nutnost odevzdání podepsaného souhlasu rodičů, který je uveden v Bulletinu č. 2.

6. 11. 12 - Zájezd do Benátek - finální seznam rozdělení do pokojů v Hotelu Nettuno a finální zasedací pořádek v autobusu. Mapa Benátek ke stažení s vyznačeným centrem závodu.

5. 11. 12 - Sice nejlepší čas, ale falschzeichen …


Uplynulý víkend přinesl nejen úspěšný Poslední kufr, ale také šanci na úspěch v zemi týmovým soutěžím zaslíbené – ve Švýcarsku. Jako odměnu za výborné výsledky v letošních štafetových závodech v Česku trojice Ondra, Pepa a Ota absolvovala 63. mistrovství Švýcarska týmů. Což je typ závodu, který je v naší zemi zcela neznámý, ale ve Švýcarsku se pořádá vždy na konec sezóny a letos se ho zúčastnilo přes 1200 běžců.

Principem závodu je to, že trojice má jeden čip, všichni musí být spolu na startu, na 1 až 2 „checkpoitech“ v lese na sběrné kontrole. V průběhu trati se mohou libovolně rozdělovat, hlavní věc je aby čip byl co nejrychleji v cíli a měl naraženo správné pořadí kontrol. A v té druhé podmínce byl zádrhel. Nečekali jsme, že v lese budou „checkpointy“ pro různé kategorie velmi blízko (cca 150 m) sobě. A protože číslo kontroly na „checkpointu“ nejde moc dobře zkontrolovat, jelikož ho většinu času zakrývá rozhodčí rukou - chyba se vloudila. Bohužel i to se stává, kluci rozhodně zaslouží pochvalu za bojovný výkon, dobře zvolenou taktiku a za rok se vše dá opravit při 64. ročníku .

V příloze fotogalerie, která obsahuje i fotky ze zdolání hory Pilatus 2132 mnm pomocí nejstrmější (48%) ozubnicové železnice na světě.

5. 11. 12 - Konečné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 19 závodech.

3. 11. 12 - Výsledky a fotogalerie Olda Chábera a Šola z posledního kufru 2012.

1. 11. 12 - Pokyny a startovní listiny (po kategoriích a po oddílech) na Poslední kufr 2012. Nezapomeňte na masku a pokud nevíte co na sebe, inspirujte se kostýmy z minulých ročníků.

31. 10. 12 - Byl vydán bulletin č. 2 k zájezdu do Benátek. Aktualizovaný seznam rozdělení do pokojů v Hotelu San Carlo a zasedací pořádek v autobusu.

24. 10. 12 - Pro účastníky zájezdu do Benátek je k dispozici seznam přihlášených, prosím zkontrolujte si zda jste přihlášeni do správné kategorie, zda máte uvedeno správné čislo čipu. Tučně vyznačení jsou ti učastníci, kteří již mají zaplacemu celou částku. Ostatní prosime o zaplacení doplatku nejpozději do 31.10.2012.

K dispozici je také rozdělení do pokojů v Hotelu San Carlo. Všechny pokoje budou dvoulůžkové. Rozdělení do pokojů bude také odpovídat rozdělení sedadel v autobusu. Spodní patro bude prioritně obsazováno dospělými, horní patro mládežníky.

Informace o závedech Adriatic Meeting 2012 a Meeting Orientamento Venezia 2012.

22. 10. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 17 závodech.

12. 10. 12 - Rozpis na Poslední kufr 2012 v Mostkovicích.

10. 10. 12 - O víkendu proběhlo MČR štafet a družstev na louce mezi Obcí Březina a Ochoz u Brna. Družstvo Hánácké oblasti podalo výborný výkon a obsadilo nepopulární 4. místo, ale i tak patří všem členům obrovské uznání za bojovnost v nepříznivých podmínkách. Fotogalerie Dušana Vystavěla z nedělních dešťivých družstev.

K nepopulárnímu 4. místu, alespoň náplast pro Pepu a Ondru. Trenér výběru dorostu ČR Marek Cahel si na oba kluky bere kontakty. Dá se tedy očekávat, že Pepa s Ondrou obdrží v nejbližších dnech pozvánku do dorosteneckého výběru ČR.

2. 10. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 15 závodech.

25. 9. 12 - Vynikajícího úspěchu dosáhl o víkendu Ondra Vystavěl na závodě v Londýně - The 5th City of London Race. Ondra obsadil nádherné 2. místo v kategorii M16.

20. 9. 12 - Složení štafety mužů a družstva dospělých pro MČR (6. - 7. 10. 2012).

Bylo navrženo následující složení:

Štafeta mužů H21 - Radim Perknovský, Jiří Otrusina, Zoltan Gyalog
(náhradník Marcel Skřivánek).

Družstvo DH21 - Petra Daňková, Lenka Hubáčková, Lucka Vítková + 4 muži z pětice - Zoltan Gyalog, Karel Hodač, Jan Vlach, Václav Pavlíček, Marcel Skřivánek.

16. 9. 12 - Dvojnásobné vítězství štafety žáků v Českém poháru.

O víkendu se nedaleko Prahy konaly dva závody Českého poháru štafet. V kategorii H14 oba závody ovládla štafeta SCD Olomouc ve složení (Pepa Kočí, Ota Hirš, Ondra Vystavěl). Velká gratulace klukům. Kromě štafet se ještě běžel v sobotu dopoledne sprint na Konopišti. Nejlepším závodníkem SK Prostějov byl Ondra Vstavěl, který skončil těsně o 2 vteřiny na 4. místě. Fotogalerie Dušana Vystavěla ze všech tří závodů.

10. 9. 12 - O víkendu se konaly poslední dva závody Českého poháru, žebříčku A a žebříčku B v Nové Vsi u Rýmařova. V sobotu na klasické trati se nejvíce dařilo Lubošovi Jeřábkovi, který zvítězil v kategorii H50B a Ondrovi Vystavělovi - 2. v H14B. Na nedělním technickém middlu zazářil Ondra a zvítězil v H14B. Závod se opět povedl i Lubošovi - 3.místo v H50B. Pro 3. místo si doběhla i Terka Soldánová v D14B. Závod se vydařil i Lucce Vítkové, která obsadila 2. místo v D18B.


V celkovém hodnocení žebříčku-B obsadili Ondra 3. a Terka 5. místo a oba si vyběhli licenci A na příští rok. V kategorii H50B zvítězil Luboš Jeřábek před Mirkem Chmelařem.

1. 9. 12 - Organizace dopravy na závody podzim 2012.

1. 9. 12 - Pěkné prázdniny byly opravdu pěkné

Soustředění začalo v pátek společným mapovým tréninkem obou části SCM na mapě Pařez, kde byl připraven seznamovací trénink – had kontrol. Drobnou chybičkou bylo, že jsme měli raději použít mapu v měřítku 1:7500 místo požité „desítky“, protože tato měřítka nás čekala na samotných Pěkných prázdninách, které proběhly v sobotu a v neděli – viz výsledky. A protože nejen běháním je člověk živ – domluvili jsme si na nedělní odpoledne lezení a slaňování v pískovcových skalách v Bezděčíně u Turnova. Tuto akci nám zajišťoval lezecký instruktor Václav Novotný z climbing-paradise a byla jednoduše skvělá! I když pro většinu z nás to byl první kontakt s lezením a slaňováním, vše nám instruktoři perfektně vysvětlili a měli jsme postaráno o výborný zážitek, kdy člověk v sobě občas musel překonat pořádnou porci strachu. Každopádně – můžeme jen doporučit!

Dalším výborným doporučením pro obdobné kolektivy jako byl ten náš (tj. cca 12 dospělých a 20 dětí) je místo na soustředění – turistická ubytovna Jany Šmejcové v Prachově. Dospělí na postelích v patře, děti ve spacácích a na karimatkách v přízemí, 4 záchody, 3 sprchy, všude čisto, kuchyňka pro přípravu jídel a zadarmo dovezené večeře, které nás navíc překvapily svou výbornou kvalitou. A vše za opravdu lidové ceny (ubytování 100 Kč za osobu a noc, jídlo 60 Kč). A přímo v srdci Českého ráje – mezi Prachovskými skalami a Přivýšinou ….. Kdo chce uspořádat „low coast, but high quality“ soustředění – tak toto je správná adresa. Pondělní a úterní tréninky pak probíhaly právě na mapě Přivýšina. Nejdříve to byla klasika s volbou postupů a poté mapové okruhy. Na úterní dopoledne pak byl naplánován kros (trasa tradičního Mikulášského běhu na Brada) a přeběh zpět na ubytovnu ….takže super akce a za rok zase.

31. 8. 12 - Aktuální plán středečních mapových tréninků.

29. 8. 12 - Výsledky a fotogalerie Dušana Vystavěla ze soustředění na Prachově

27. 8. 12 - V rámci soustředění v Českém ráji se velká skupina běžců z SK Prostějov zúčastnila tradičních 3 etapových závodů Pěkné prázdniny. V kvalitně obsazených závodech se nejvíce dařilo Terce Soldánové (3. místo v D14) a Ondrovi Vystavělovi (4. místo v H14).

13. 8. 12 - Zájezd do Benátek je již VYPRODÁN! Termín zaplacení zálohy (2000 Kč) byl 31.7., v přiloženém seznamu si můžete zkontrolovat zda vaše platba došla. V případě nezaplacení zálohy nejpozději do 20.8., budou budou tito zájemci vyřazeni a příležitost dostanou náhradníci.

1. 8. 12 - Aktuální plán pátečních tréninků podzim.

16. 7. 12 - Na doprovodných závodech Gran Prix Slovakia při JWOC byl nejúspěšnějším závodníkem Ondra Vystavěl, který obsadil 3. místo v kategorii H14A. Na celkovou bronzovou příčku se Ondra probojoval až v poslední etapě, do které vybíhal 4. a na bramborovou pozici odsunul svého štafetového kolegu Pepu Kočího. Za zmínku stojí i 2. místa Luboše Jeřábka (H50B) a Ivany Smékalové (P1) na tradičním 3-etapovém závodě H.S.H. Vysočina cup.

16. 7. 12 - Fotogalerie Dušana Vystavěla z JWOC 2012 v Košicích.

8. 7. 12 - Fotogalerie Dušana Vystavěla z "průzkumné mise" WUOC 2012 ve španělském Alicante.

2. 7. 12 - Rozpis na Velkou cenu Olomouce v orientačním sprintu, která se uskutecní v předvečer M ČR štafet a družstev.

25. 6. 12 - Výsledky a fotogalerie Kláry Fajkusové z včerejšího Svatojánského běhu v Prostějově.

24. 6. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 10 závodech.

19. 6. 12 - Ve středu 20. 6. je mapový trénink v Lošově. Doprava auty z Olomouce 15:30 od DDM nebo individuálně (např. MHD). Start je zde.

17. 6. 12 - Zítra, tj. v pondělí 18. 6. 2012, bude na Hloučeli mimořádný mapový trénink a to od 16:45 do 18:00. Sraz na stadioně SK.

14. 6. 12 - Připomínáme, že ztřejší trénink (tj. pátek 15.6.) se koná na chatě u Jitky na přehradě a jeho součástí bude mimo 3.ročníku závodu "Radim Open" také opékaní špekačků a jiných pochutin. Špekáčky - každý vlastní, pro zapomětlivce včak bude připravena železná rezerva, pití bude zajištěno

14. 6. 12 - Pavel Dudík na Mistrovství světa ve Skotsku byl jedním z trojice českých závodníků, kteří v soutěži týmů obsadili páté místo.

V soutěži jednotlivců po několika zbytečných chybách z toho bylo celkové 11. místo.

Závody probíhaly v zalesněných písečných dunách na východním pobřeží Skotska u města Dundee. Velmi krásně členitý terén byl mapově hodně zjednodušen a tak bylo závodění o to obtížnější.

Skotové nakonec zůstali věrní našim představám o jejich spořivosti, například na žádost o tištěné výsledky odpovídali, že jsou přece k přečtení na internetu, nebo po závodech si vyžádali vrácení barevných tkaniček, na nichž jsme nosili kartičku se jménem a fotografií. Poněkud skromnější byly také porce jídla. Jinak organizace klapala a více než 100 závodníků z 23 zemí odjíždělo spokojeně. Pavel Dudík

13. 6. 12 - Pozvánka na Svatojánský běh v Prostějově.

11. 6. 12 - Rozpis na letošní Venezia & Adriatic Meeting.

6. 6. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 9 závodech.

6. 6. 12 - Pro potenciální adepty startu M ČR na klasické trati je tu dalš možnost tréninku v pískovcových terénech Turnovska. Soustředění bude zaměřeno na speciální přípravu před M ČR (mapy 1:15000, hodně podobný terén).

5. 6. 12 - "Mladé pušky" úspěšné v Seloutkách Další závod oblastní souteže družstev žactva nám přinesl jeden z největších dosavadních bodových zisků. Zasloužili se o něj všichni, ale přesto bych chtěl vyzdvihnout heroické výkony našich nováčků Markéty a Míši v kategorii desítek a Emci ve čtrnáctkách. Speciální blahopřání pak míří k Viktorovi, který vybojoval svoje první - opravdu velké vítezství a získal 25 bodu v kategorii H14C. Úspěch je o to cennejší, protože jsme se museli (sice stejně jako ostatní týmy, ale přece) obejít bez našich hlavních žákovských opor - Terky, Sabči a Ondry, kteří bojovali v "béčkovém" žebríčku.

4. 6. 12 - Informace k závodům a soustředění v Českém ráji. Pokud máte zájem, prosím reagujte rychle - kapacita je omezena!!!. Vklady plati oddil :-))) - jako odměnu za Lipník a Helfštýn :-))) Ti, kteří mi účast potvrdili včera v Seloutkách tj. Vystavělovi, Soldánovi a Iva Vavrečková jsou již přihlášeni.

31. 5. 12 - Během minulého prodlouženého víkendu jsme nepořádali jen"trojboj", ale "pětiboj". K již zmiňované páteční akci pro školy patřilo také spolupořádání testování JRD a VD na atletické dráze v Olomouci. Zde najdete fotogalerii Klárky Fajkusové.

31. 5. 12 - Aktuální plán pátečních tréninků v červnu.

30. 5. 12 - Pavel Dudík jede závodit na MS do Skotska - článek.

28. 5. 12 - Změna pátečního tréninku - 1. 6. 2012 - sraz stadion v 16,30 h.- kola, trénink bude v Čelechovicích na Hané u školy.

25. 5. 12 - Výsledky a foto z dnešní ligy škol a Dnů orientace v přírodě 2012 v Lipníku nad Bečvou.

23. 5. 12 - Ve švédském Falunu se konalo současně s Mistrovstvím Evropy v OB i Evropské mistrovství v Trail o. Z našeho oddílu reprezentovali Petr a Pavel Dudíkovi. Pavel se jako jediný z dvanáctičlenné výpravy z ČR dostal až do finále v disciplíně Tempo mezi 20 nejlepších. Tato disciplína nebyla ještě letos oficielní boj o tituly, jen se zkoušela. Mistrovství Evropy sestávalo ze dvou závodů, jejichž výsledky se sčítaly. První den všichni Češi si nedokázali poradit s nepřesnostmi mapy a to je stálo cenné body. Zato druhý den se naší výpravě povedl. Libor Forst byl v tomto závodě druhý a Pavel Dudík jen o vteřinu horší byl třetí. Petr Dudík odvedl stejně jako první den standardní výkon a to v součtu obou dní znamenalo nejlepší umístění z našich reprezentantů na 31. místě. Pavel byl 33. Výsledky druhého dne se počítaly do soutěže družstev a právě výkon Pavla nejvíce přispěl k celkovému pátému místu našeho družstva. Medaile z trailového mistrovství se rozdávaly v areálu pod lyžařskými můstky ve Falunu hned po vyhlášení štafet ME a pro naši výpravu z toho byla velká bedna.

Výsledky jsou zde

Za čtrnáct dní odjíždí šestičlenná česká výprava na Mistrovství světa ve Skotsku, z našeho oddílu je v ní i Pavel Dudík. Petr se sice kvalifikoval také, ale ze studijních důvodů se nezúčastní.

17. 5. 12 - V prvním kole krajského přeboru družstev Olomouckého kraje starších žáků v Hranicích si velmi dobře vedli naši běžci v dresu AK Prostějov - Pepa Kočí obsadil časem 5.01, 59 druhé místo a Ondra Vystavěl časem 5.04,60 místo třetí.

14. 5. 12 - Tiomila 2012 úspěšně za námi

Nakonec oficiální 61. a 64. místo z 296 odstartovaných štafet – to jsou výsledky dvou našich dorosteneckých (méně než 16 let) štafet na 21. ročníku slavné Tiomily, která letos proběhla v okolí vojenské základny Kvarn, poblíž města Boresbergu. Na seznámení se švédskými terény jsme absolvovali pětidenní přípravné soustředění v okolí města Tullinge, kde jsme v oddílové chatě Tullinge SK našli perfektní zázemí. Poděkování za zajištění soustředění patří Lence, která zde dlouhodobě žije. Pod vedením trenérů, řidičů, roznašečů kontrol a taky někdy kuchařů Jirky a Dušana osmice závodníků absolvovala tyto tréninky:

Pondělí 30.4.
dopo: cesta
odpo: „seznamovací“ trénink v okolí chaty – nejvíce se dařilo Vojtovi a Pepovi, délka 4,2 km

Úterý 1.5.
dopo : „long“ s místními dospělými závodníky, délka 6,0 km, nejvíce se dařilo Zuzce a Ondrovi V.
odpo: azimutové hvězdice s co nejrychlejším návratem – 8 x 200 m, nejvíce se dařilo Ondrovi S. a Káje

Středa 2.5.
dopo: okruhy (4 x 1.5 – 1.8 km), nejvíce se dařilo Ondrovi V. a Janče
odpo: „shoping“ – nejvíce se dařilo Káje

Čtvrtek 3.5.
dopo: cvičná trať z loňské Tiomily – 5 km, nejvíce se dařilo Terce
odpo: atletická vložka na stadionu v Huddinge – 400 m ovál, tatran, 8 x 200 m kluci, 4 x 200 m + 4 x 100 holky

Pátek 4.5.
dopo: linie a krátké azimuty – 4 km, nejvíce se dařilo … celkem všem
odpo: přesun do dějiště Tiomily

Sobota 5.5.
dopo: vlastní závod – 61. místo štafety Pepa – Janča – Terka – Ondra V. a 64. místo štafety Ondra S. – Kája – Zuzka – Vojta
odpo: pizza v Borensbergu na oslavu úspěchu

Neděle 6.5.
noc a ráno: sledování závodu mužů
odpo: cesta domů

Celá akce se vydařila, závod dopadl úspěšně a pro všechny závodníky, kteří startovali na severu v podstatě poprvé, byl celý pobyt přínosem a velkou motivací A za rok opět …

Fotogalerie Dušana Vystavěla z úspěšného působení našich žáků a dorostenců na Tiomile 2012 v dresu SK Prostějov.

13. 5. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 8 závodech.

2. 5. 12 - SK Prostějov poprvé v historii na startovní listině slavné TIOMILYMezi 290 přihlášenými týmy mládežnického závodu vícečlenných štafet TIO MILA můžeme poprvé v historii najít i dvě štafety SK Prostějov. A protože naše čtrnáctkové děvčata ještě potřebují trošičku povyrůst, aby se mezi mezi urostlými seveřankami neztratila, „vypůjčili“jsme si druhý a třetí úsek z jiných oddílů. V jakém složení tedy naše štafety poběží?

Na první pětikilometrový úsek budou připraveni vybojovat co nejlepší výchozí pozici fyzicky velmi dobře připravení Ondra Sedláček a Pepa Kočí. Na druhý, nefarstovaný úsek o délce 3,5 km vyrazí neméně dobře fyzicky připravené dívky Janča Tesařová a Kája Machusová. Na třetím – tentokráte opět pětikilometrovém úseku - přijde čas pro výborné mapařky Terku Odehnalovou a Zuzku Kašparovou, tak aby pro finišnamy Vojtu Otrubu a Ondru Vystavěla připravily co nejlepší výchozí pozici pro jejich závěrečný 6,5 km úsek. Vše bude probíhat pod dohledem trenérů Dušana Vystavěla, Jirky Tesaře a hlavně pak Lenky Zatloukalové, která pro naše borce a borkyně zajistila 4 denní před závodní přípravu ve svém švédském klubu Tullinge SK. Severská mise (v historii oddílu první po dlouhých 17 letech) tedy začíná, držte nám palce

29. 4. 12 - Vyzkoušeli jsme další sport – BIATLONMožnost vyzkoušet si pro nás netradiční disciplínu – letní biatlon - se naskytla o uplynulém víkendu. Tradičního Regionálního závodu Českého poháru ve Zdětíně se zúčastnila čtveřice našich závodníků – Radim, Vojta, Ondra a Pepa. Příprava na závod byla sice extrémně krátká, nicméně splnila svůj účet – v samotném závodě nikdo z kluků nedal žádnou položku „za pět“ – tedy bez jediné trefy . Za nádherného, téměř letního, počasí se na 3 km trase se dvěma střelbami vleže nejvíce dařilo Pepovi Kočímu, který obsadil 5. místo a svým výkonem si dokonce vyběhl II. výkonnostní třídu ! Radim Fajkus obsadil 8. místo, Ondra Vystavěl s časem o 2 sekundy horším skončil na místě devátém a Vojta Otruba obsadil 11.místo. Pro všechny čtyři to však byla obrovská škola a zkušenost, která se jistě projeví i na výkonech v orienťáku. Tak tedy příště – URČITĚ ZAS!!!

A v neposlední řadě patří naše OBROVSKÉ PODĚKOVÁNÍ biatlonovým trenérům Romanu Večeřovi a Jitce Odehnalové za rady, které v průběhu tréninku a závodu klukům poskytli!!!

Výsledky: (3,0 km, L, L) a fotogalerie

1. Tomáš Křivánek Biatlon klub Říčany 15.28 (3-0) 16.28

5. Josef Kočí Prostějov 15.50 (3-3) 17.50

8. Radim Fajkus Prostějov 17.22 (3-4) 19.42

9. Ondra Vystavěl Prostějov 17.24 (3-4) 19.44

11. Vojta Otruba Prostějov 18.00 (4-3) 20.20

29. 4. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 6 závodech.

28. 4. 12 - Pozvánka a rozpis na Nadační běh MAMUT Přerovem.

26. 4. 12 - Výsledky včerejšího testování na dráze AK Olomouc.

25. 4. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 5 závodech.

23. 4. 12 - Martin Chmelař byl opět nejúspěšnějším závodníkem SK Prostějov na Mistrovství ČR v nočním OB. Stejně jako loni, ale už v kategorii H18, skončil na 4. místě a obhájil "bramborovou" medaili (tentokrát velmi cennou).

23. 4. 12 - O víkendu se konalo MČR v Trail-O (1.E - middle a 2.E - long), v sobotu večer vložený noční závod v Trail-O. Závody vyvrcholily v neděli odpoledne MČR v Temp - O. Trail - O si poprvé vyzkoušel Dušan Vystavěl a obsadil solidní 11. místo v kategorii MČR. Svůj debut korunoval v neděli odpoledne senzačním 2. místem na MČR v Temp - O před třetím Petrem Dudíkem. Zde jsou výsledky MČR Trail-O a Temp-O

18. 4. 12 - POZOR! změna shromaždiště MČR TRAIL-O a TEMP-O. Vzhledem k problémům ve Skřípově se místo shromaždiště sobotního i nedělního závodu mění na: Konice - Restaurace u hřiště (Litovel Klasik Restaurant, GPS: 49°35'43.770"N, 16°53'8.411"E).

16. 4. 12 - Stříbro a brambora z Mistrovství Moravy

Letošní M Moravy a Slezska na klasické trati a ve štafetách nebylo po stránce medailové až tak úspěšné jako loni, nicméně v nedělním závodě štafet jsme nejen neměli žádnou diskvalifikaci, ale všechny štafety se vyhnuly hromadnému startu …. Pochvalu zaslouží tedy všichni, ale zejména nováčci ve štafetovém závodě – Petr Dadák a Honza Honkyš, kteří, i přes velikou nervozitu, odvedli perfektní výkon a splnili to, co se od nich čekalo. Vůbec všichni členové žákovských štafet urputně bojovali a na letošní suverény krajské soutěže družstev – KVS Šumperk nám chyběl už jen kousíček (velké poděkování patří samozřejmě všem „hostujícím“ – kteří se však s našim oddílem připravují dlouhodobě – tedy Pepovi, Pitrisovi, Klárce a Lucce) … Ocenění za stříbrnou medaili tedy zaslouží štafeta starších žákyň – Terka, Sabča a Klárka a za tu již zmíněnou „bramboru“ v závodě jednotlivců pak Ondra. Z dorostenců se tentokrát nejlépe dařilo Radimovi na posledním úseku a štafeta žen má pochvalu za první vybojované body do České ligy klubů. Vzhledem k tomu, že další štafety nás čekají zhruba za 6 týdnů tak věříme, že formu ještě více vyladíme … Fotogalerie Dušana Vystavěla ze závodu naleznete zde.

16. 4. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 4 závodech.

6. 4. 12 - Byl vydán rozpis závodů Českého poháru štafet a Sprint cupu 2012 + upřesňující informace o vyzývacím poháru žactva.

5. 4. 12 - Byl zveřejněn rozpis na MČR v TRAIL O 2012 ve Skřípově.

4. 4. 12 - Průběžné pořadí MHO družstev žactva 2012 po 3 závodech.

29. 3. 12 - Celkové výsledky zimní ligy Hanácké oblasti 2011/2012 po 5 závodech.

29. 3. 12 - O víkendu se konal Český pohár v Trail - O. Pavel Dudík obsadil 2x druhé místo a Petr Dudík jr. obsadil 3. a 4. místo a oba se nominovali na ME do Švédska. Výsledky závodů.

26. 3. 12 - Veškeré informace o Prvním kufru a Mistrovství Moravy a Slezska na dlouhé trati 2012 jsou na stránce závodu.

25. 3. 12 - Výsledky kombotech + linie z víkendového soustředění žactva.

19. 3. 12 - Letošní Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu proběhlo o víkendu v Přerově. Na tvrdých, rychlých a v podstatě rovinatých tratích kluci tentokráte atletům nestačili a když se připočte i únava po pátečním tréninku bylo z toho nakonec 9. místo pro Pepu Kočího, 13. místo pro Ondru Vystavěla v kategorii starších žáků a 8. místo pro Martina Chmelař v kategorii dorostu – i přesto všichni tři zaslouží pochvalu za odvahu, že do závodu šli a nebáli se poměřit s nejlepšími Moravskými atlety. Výsledky a fotogalerie.

13. 3. 12 - Fotogalerie Dušana Vystavěla z finále zimní ligy v Brodku u Přerova a Kokorách + foto ze soustředění žactva.

11. 3. 12 - Výsledky finále zimní ligy v Brodku u Přerova (E1) v Kokorách (E2) a celkové + výsledky tréninků na soustředění v Brodku.

9. 3. 12 - Startovky a pokyny na finále zimní ligy Hanácké oblasti 2011/12 v Brodku u Přerova. Kategorie a oddíly.

2. 3. 12 - Byly spuštěny stránky Mistrovství Moravy a Slezska na dlouhé trati a Prvního kufru 2012, závody se uskuteční 24. 3. na Malém Hradisku.

28. 2. 12 - Finále zimní ligy 2011/20012Rozpis na finále zimní ligy Hanácké oblasti 2011/12 v Brodku u Přerova a Kokorách + pozvánka na otevřené soustředění zejména pro žactvo v Brodku u Přerova.

27. 2. 12 - Dvě zlata a jedno stříbro z Bratislavy

Stoprocentní úspěšnost měla ženská část výpravy našeho oddílu na závody Zimní ligy v Bratislavě. Jak Lucka Grulichová v kategorii W18, tak Jitka Fajkusová v kategorii W45 nenalezly ve svých kategoriích přemožitelky a zvítězily. Stříbrnou medaili přidal v kategorii M14 Viktor Janečka, který tak úspěšně zahájil sezónu po přestupu do vyšší kategorie. Velmi dobré výkony podali rovněž závodníci, kteří startovali ve vyšších kategoriích, než svých standartních – Ondra Vystavěl obsadil 4. místo v M18 a Martin Chmelař 7. místo. v M21.

Výsledky ze závodu naleznete zde.
Fotogalerie ze závodu naleznete zde.

Trénink s Marianem Dávidikem

Odpolední pokračování prosluněného dne proběhlo v zalesněných a kopcovitých malokarpatských terénů na Devinské Kobyle. Byla připravena čtyř a šesti kilometrová trať, která důkladně prověřila fyzickou připravenost jednotlivých závodníků a zavčas odhalila slabiny, které se dají do začátku sezóny ještě dohnat. Děkujeme Palo Bukovacovi a Mariánu Dávidíkovi za perfektní přípravu odpoledního tréninku!!!

Výsledky ze závodu naleznete zde.
Fotogalerie ze závodu naleznete zde.

21. 2. 12 - Setina sekundy - to byl rozdíl mezi 5. a 6. místem dvou závodníků AK Prostějov při Krajském přeboru Olomouckého kraje starších žáků v běhu na 800 metrů. Rychlejším byl Pepa Kočí, který dosáhl času 2.39,04, o výše zmíněnou setinu za ním zaostal Ondra Vystavěl. Oba kluci však ve velmi dobře obsazeném závodě podali výborné výkony a ze závodníků ročníku 1998 byli nejrychlejší.

Stříbrná pozice v LOBech - celkově druhé místo v celostátním žebříčku LOB v kategorii D14 dosáhla naše závodnice Sabča Pilcová, která úspěšně absolvovala celý seriál závodů.

Bronz z orientačního bruslařského maratónu na Orlíku získala naše bývalá členka Lenka Kotačková, která v hlavní kategorii žen podala na 25 km trati výborný výkon a opět po letech získala orienťáckou medaili.

16. 2. 12 - Úspěšná středomoravská premiéra bruslařského orienťákuJeden televizní štáb, dva zpravodajové internetových serverů a 4 „akreditovaní“ fotografové – takovou mediální prezentaci už náš orienťák dlouho nezažil. Přesně to se podařilo na historicky prvním bruslařském orienťáku na Střední Motravě. Členové našeho oddílu si vedli velmi dobře. Všichni statečně nastoupili na delší (3,8 km) tra´t a obsadili čelní pozice. V kategorii mužů zvítězil Jirka Otrusina a Ondra Vystavěl obsadil čtvrté místo. V kategorii žen nezapřela svoje krasobruslařské vlohy Lenka Hubáčková a svým třetím místem získala opět po dlouhé době orienťáckou medaili + Lence navíc patří absolutní pochvala za „ustrojovací kázeň“ - závod absolvovala v kompletním oddílovém overalu včetně šátku! Další účastnice – Iva Vavrečková obsadila nádherné 5.místo. Jinak poděkování za výbornou propagaci patří PR manažerovi tohoto závodu Romanu Šimkovi a další poděkování patří třem zpravodajským servrům (ČHMÚ, Seznam a Idnes) za předpověď počasí, která opravdu vyšla .

Fotografie za závodu naleznete zde.

Reportáž (www.olomouc.cz) naleznete zde

14. 2. 12 - Výsledky Orientačního bruslařského závodu na olomouckých Poděbradech. Závodu se zúčastnilo 36 bruslařů.

13. 2. 12 - Pokyny k zítřejšímu Orientačnímu bruslařskému závodu na olomouckých Poděbradech.

12. 2. 12 - Pozvánka k historicky prvnímu Orientačnímu bruslařskému závodu na STŘEDNÍ MORAVĚ, který se uskuteční v ÚTERÝ 14.2.2012 na olomouckých Poděbradech. SI čipy s sebou, volný start od 14.00 do 15.40. Pro dokreslení nedělní atmosféry v prostoru závodu dodáváme několik fotek.

10. 2. 12 - Nadace orientačního běhu přidělila našemu projektu "Sportovní centrum dětí Olomouckého kraje v orientačním běhu" částku 70 000,-Kč na přípravu talentů ve věku 11- 14 let v roce 2012. S programem akcí, nominačními kritérii na hlavní závody a seznamem zařazených závodníků se můžete seznámit zde.

10. 2. 12 - Přehled nadcházejících soustředění:

- Trénink s Mariánem Dávidíkem - Bratislava (25. 2. 2012)
- Otevřené soustředění JPV a UOL - Brodek u Přerova (10.-11. 3. 2012)
- Úvodní soustředění SCD- Mostkovice (24.-25. 3. 2012)

7. 2. 12 - Pozvánka na zimní ligu v Bratislavě a na odplední trénink s Mariánem Dávidikem a Lukášem Bartákem.

6. 2. 12 - V Bilé, ve Frenštatě a na Pustevnách proběhly Hry 5. Zimní Olympiády Dětí a Mládeže. Olomouckému kraji se tentokráte nedařilo tak jako loni v létě a obsadil celkově 12 místo s 62 olympijskými body a medailovým ziskem 2 - 3 - 2. Na ukázku atmosféry několik fotografií.

26. 1. 12 - Pozvánka na školení trenérů 3.třidy, které proběhne 24. - 25. 3. 2012 v návaznosti na První kufr. Zaměřeno bude zejména na trénink mládeže ve věku 12 - 18 let.

25. 1. 12 - O víkendu proběhlo lyžařské soustředění na Suchém zde je pár fotek Káji Hodače.

18. 1. 12 - Podrobnosti o dalších čtvrtečních nočních mapových trenincích naleznete na stránkách http://www.rouman.php5.cz/nocaky. Přihlášky na trénink či pořádání tréninku na Roumanův mail.

17. 1. 12 - Minulý týden se v Novém městě na Moravě konalo 6 závodů Světového poháru v biatlonu za rekordní účasti 18 tisíc fanoušků!. Mezi diváky bylo i 6 zástupců SK Prostějov - Dušan, Ondra, Pepa, Vojta a také Tom s Viktorem.

7. 1. 12 - Pozvánka na otevřené (snad) lyžařské soustředění nejen pro žactvo a dorost na Suchém

6. 1. 12 - Průběžné výsledky zimní ligy Hanácké oblasti po 3 závodech.

2. 1. 12 - Výsledky a fotogalerie Oldy Chábery ze Silvestrovského běhu 2011 v Prostějově.

1. 1. 12 - Archiv novinek roku 2011.

1. 1. 12 - Archiv novinek roku 2010.

1. 1. 12 - Archiv novinek roku 2009.